5 domowych sposobów na odciski

Chcesz wiedzieć, jak w naturalny sposób pozbyć się modzeli i odcisków stóp? Oto pięć domowych sposobów, dzięki którym pójdą one w niepamięć. Z pewnością wśród tych inspirujących opcji znajdziesz coś, czego zechcesz spróbować i na swoje odciski. Postaraliśmy się bowiem, aby były dość różnorodne.

Domowy sposób na odciski #1 wazelina, bandaż i pumeks

Bolesne odciski i brzydkie modzele mogą wywołać niesmak, szczególnie latem. Jednak możesz sobie z nimi łatwo poradzić – bez alchemii. Wszystko, czego potrzebujesz, to:

  • bandaże,
  • wazelina,

Każdej nocy przed snem wetrzyj trochę wazeliny w odciski lub modzel i przykryj bandażem. Następnie, rano, delikatnie zetrzyj. Powtarzaj ten proces codziennie, aż znikną, co ma miejsce zwykle w ciągu około 10–14 dni, i nie używaj jednak tego pumeksu do innych celów, dbaj o higienę.

Domowy sposób na odciski #2 skórka ananasa

Zaskakujące zastosowanie do skórki ananasa? Też może pomóc na modzele i odcisk. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy jest coś, co możesz zrobić ze skórką ananasa – oto wskazówka dla Ciebie. Użyj jej, aby wyleczyć powstałe zrogowacenia! Przyklej taśmą kawałek skórki do konkretnego miejsca, miąższem w dół, a enzymy zaczną pracować nad zmiękczeniem zmiany skórnej, ułatwiając usunięcie jej pumeksem. Czas przygotować sandały!

Domowy sposób na odciski #3 olej lniany

Możesz używać oleju lnianego w sałatkach i innych potrawach jako sposobu na włączenie zdrowego środka przeciwzapalnego do swojej diety, ale czy wiesz, że może on również pomóc złagodzić uparty odcisk? Przed pójściem spać namocz małą czystą szmatkę w oleju lnianym i przykryj nią zmianę skórną Następnie przykryj bandażem na noc, aby olej nie przesiąkł do pościeli. Podczas snu olej zacznie działać, a odciski i modzele będą znacznie łatwiejsze do wygładzenia.

Domowy sposób na odciski #4 aspiryna

Produkty, które można kupić w aptece, są bardzo skuteczne w usuwaniu upartych odcisków. Jeśli jednak masz aspirynę w apteczce, masz już aktywny składnik do zastosowania! To kwas salicylowy i możesz z jego pomocą łatwo – i tanio – zrobić własny środek. Rozgnieć kilka tabletek aspiryny, a następnie dodaj:

  • kilka kropli wody,
  • kilka kropel soku z cytryny.

W ten sposób uzyskasz potrzebną pastę. Nałóż miksturę na odciski i modzele, przykryj bandażem lub folią i unieś stopy, odczekaj 10–15 minut przed spłukaniem. Będziesz zaskoczony efektami.

 Domowy sposób na odciski #5 olej rycynowy

Aby skutecznie zmiękczyć zrogowaciały naskórek i przygotować stopy na sezon letni, użyj staroświeckiego sposobu, jakim jest wykorzystanie do tego celu oleju rycynowego. Przed pójściem spać wetrzyj olejek w problematyczne miejsca na stopach, a następnie przykryj skarpetkami. Powtarzaj co noc przez tydzień, a zobaczysz po upływie tego czasu naprawdę miękką, gładką skórę.

Warto dodać, że to tylko przykłady z ogromnej ilości sposobów na odciski. Zatem koniec z wymówkami, czas znaleźć swój ulubiony i raz na zawsze cieszyć się pięknymi stopami, bez kompromisów!