5 powodów, dla których warto wykonać próbny makijaż i fryzurę

Każdej Pannie młodej zależy, by wyglądać pięknie w dniu ślubu. Szukamy wcześniej odpowiedniej fryzury, makijażu, zbieramy inspiracje, szukamy porad. Nawet jeżeli wydaje się nam, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik czasami mogą przydarzyć się sytuacje, które zrujnują całe nasze plany. Dlatego przygotowałam ten wpis, w którym opiszę pięć, moich zdaniem, najważniejszych powodów, dla których warto wykonać próbny makijaż i fryzurę. Mam nadzieję, że pomoże on uchronić Was przed kilkoma błędami.

Nieodpowiedni fryzjer/wizażysta

Należy pamiętać, że nie każda fryzjerka jest dobrą stylistką fryzur, i nie każda kosmetyczka jest dobrą wizażystką. Dlatego to, że korzystamy z czyichś usług podczas standardowych zabiegów urodowych nie oznacza, że sprawdzi się przy makijażu czy fryzurze ślubnej. Podobnie jest z poleceniem przez znajomych. Oczywiście, opinie znanych nam osób na temat usługodawcy są bardzo cenne i to nie ulega wątpliwości. Jednak każdy ma cerę i włosy innego rodzaju i nigdy nie wiadomo czy z nami ta osoba poradzi sobie tak samo dobrze.

Słaba wytrzymałość efektu końcowego

Jest wiele fryzur, które wyglądają naprawdę pięknie na zdjęciach i na pierwszy rzut oka świetnie sprawdziłyby się w trakcie tak ważnego dnia. Jednak należy wziąć pod uwagę, że wesele jest bardzo specyficzną formą przyjęcia. Kilka godzin szalonego tańca może sprawić, że skomplikowana fryzura, w dodatku nieumiejętnie wykonana, po prostu się rozleci. Dlatego jeśli mamy taką możliwość to warto udać się na próbną fryzurę ślubną przed weselem, na które jesteśmy zaproszone jako gość. Sprawdzimy wtedy wytrzymałość wybranego przez nas upięcia w najbardziej zbliżonych warunkach.

Podobnie jest z makijażem. Nawet najlepsze kosmetyki mogą być zwyczajnie nieodpowiednie do naszego typu skóry. Szybko może się okazać, że nasza skóra nadmiernie się świeci lub kosmetyki podkreślają suche skórki na twarzy. A przecież makijaż ślubny musi przetrwać życzenia, podczas których otrzymamy z pewnością wiele pocałunków i uścisków, całą noc tańców i mimo wielu emocji powinien wyglądać nienagannie.

Uczulenia

Rynek kosmetyczny jest w dzisiejszych czasach tak przesycony, że gdybyśmy chciały przetestować wszystkie produkty to nie wiem czy starczyłoby nam na to życia. Dlatego właśnie próbny makijaż pomoże przekonać się czy nie jesteśmy uczulone na któryś z kosmetyków jakich używa wybrana przez nas wizażystka. Podobnie jest w przypadku sztucznych rzęs. Są stosowane praktycznie zawsze w profesjonalnym makijażu ślubnym, ponieważ dzięki nim oko wygląda naprawdę znacznie lepiej. Jeżeli jednak nigdy wcześniej nie korzystałaś z zagęszczania rzęs to nie wiadomo czy nie jesteś uczulona na klej służący do ich aplikacji. Dlatego warto wykonać próbne zagęszczanie wcześniej, tak aby ewentualne uczulenie zdążyło zejść przed weselem.

Nieodpowiednia pielęgnacja

W wielu przypadkach nietrwałość makijażu czy fryzury spowodowana jest złą kondycją naszej cery lub włosów. Jeżeli odpowiednio wcześniej wykonamy próbę makijażu i fryzury profesjonalistka będzie mogła nam doradzić jakie zmiany w codziennej pielęgnacji wprowadzić, tak aby w dniu Ślubu wyglądać nieskazitelnie.

Zła decyzja

Ostatni powód jaki weźmiemy na tapet jest chyba najważniejszy ze wszystkich. Kiedy szukamy wymarzonej fryzury i makijażu to najczęściej korzystamy z gotowych inspiracji zamieszczonych w Internecie. Rzadko kiedy zwracamy wtedy uwagę na typ urody czy kształt twarzy modelki. Kiedy odtworzymy dane upięcie czy makijaż na sobie może się okazać, że całkowicie nie pasuje do naszej twarzy. Dlatego wykonując próbę możemy się o tym przekonać i mamy jeszcze czas, aby poszukać czegoś odpowiedniejszego.