5 sposobów na dbanie o felgi i opony

tenzi

Czy problemy z samochodem będą oznaczać tylko i wyłącznie kwestie związane z mechaniką? Okazuje się, że bardzo dużo kłopotów mogą nam sprawić zabrudzenia, a są przecież miejsca, gdzie brud będzie się gromadzić każdego dnia i to bardzo intensywnie. To przede wszystkim felgi i opony.

Dlaczego opony i felgi ulegają zabrudzeniom?

Wielu kierowców amatorów zastanawia się o tym, dlaczego w zasadzie pewne obszary samochodu będą ulegać największemu zabrudzeniu. Odpowiedź jest prosta. To przecież opony mają styczność z podłożem, a jak wiadomo, podróżujemy nie tylko po autostradach, ale również czasami po polskich drogach zlokalizowanych na peryferiach miast, gdzie infrastruktura daje wiele do życzenia. Zabrudzenia więc na felgach i oponach będą osiadały codziennie bardzo intensywnie, a to potem generuje niezbyt ciekawy efekt estetyczny. Na szczęście na pomoc przychodzą nam tutaj produkty takie jak Tenzi. To one są właśnie polecane przez konsumentów, którzy zresztą rekomendują tak samo jak specjaliści kilka dobrych sposobów na to, aby zadbać o felgi. Przede wszystkim więc powinniśmy wiedzieć, jak bardzo eksploatowany jest nasz pojazd szczególnie wtedy, jeżeli korzystają z niego również inne osoby, czyli na przykład członkowie rodziny albo współpracownicy. Poza tym trzeba wykorzystywać do czyszczenia właśnie produkty takie jak Tenzi. Są one opracowane przez specjalistów, a w swoim składzie mają środki, które nie będą szkodzić materiałom motoryzacyjnym.

Czy płyny do mycia Tenzi rzeczywiście sprawdzają się w praktyce?

Wybór producenta jest zresztą tu kwestią jedną z ważniejszych, bo będzie to rzutować na długość eksploatacyjną. Zawsze też oczywiście mamy dwa scenariusze działania do wyboru, jeżeli chodzi o czyszczenie. Możemy więc nasz samochód przekazać do profesjonalnej firmy, która zajmie się usuwaniem brudu. W końcu specjaliści z dużym doświadczeniem zawodowym będą wiedzieli, jak to zrobić szybko i sprawnie. Można też oczywiście zrealizować te czynności samodzielnie. Wybór zawsze będzie należeć tu do nas. Konsumenci w Polsce wykorzystują zresztą najróżniejsze sposoby na czyszczenie felg i opon. Są kierowcy, którzy robią to codziennie, a inni tylko i wyłącznie wtedy, jeżeli jadą na myjnię. Oczywiście koniecznie też musimy pamiętać o tym, że po naniesieniu preparatu na powierzchnię z wykorzystaniem spryskiwacza ręcznego musimy zmywać opony i felgi czystą wodą. Najlepiej do tego celu wykorzystywać wysokie ciśnienie.