Bruce Lee cytaty

Bruce Lee, którego rzeczywiste imię to Lee Jun-fan, był idolem wielu ludzi na całym świecie jako dominujący instruktor sztuk walki, artysta, filozof i aktor. Być może nie ma na świecie takich ludzi, którzy nie znają nazwiska tego urodzonego w Hongkongu amerykańskiego aktora i reżysera.

Urodził się w 1940 roku 27 listopada. Bruce Lee rozpoczął swoją karierę we wczesnym dzieciństwie, kiedy przeniósł się do Stanów Zjednoczonych i obsadził filmy „Fists and Fury” i „Enter the Dragon”. Był filmowcem i był to pierwszy raz na świecie, kiedy ludzie byli oczarowani talentem sztuk walki. To było ponad 20 razy, kiedy Bruce Lee występował przed kamerą, gdy był dzieckiem. Uczył się nawet tańca i poezji. W 1953 roku skupił się na konkretnej marce sztuk walki o nazwie „Kung Fu” i zaczął kręcić filmy o tej tematyce. Ze względu na jego niezwykły talent w sztukach walki prawie wszyscy amerykańscy reżyserzy próbowali go ścigać jako instruktora akrobacji.

Bruce Lee był nie tylko znawcą sztuk walki, ale także dobrym filozofem i nauczycielem. Uczył stylu sztuk walki Wing Chun kilku studentów w Seattle w stanie Waszyngton. Jego unikalny styl treningu był znany jako „Jeet Kune Do”, co oznaczało „Droga Przechwytującej Pięści”. Następna generacja popularnego aktora sztuk walki Jackie Chan jest znanym uczniem Bruce’a Lee.

Niektóre popularne seriale telewizyjne Bruce’a Lee to „The Green Hornet”, „Ironside and Longstreet”, „Kung Fu”. Zostało zbadane, że jeden z filmów Bruce’a Lee przekroczył maksymalne rekordy Box Office w tamtych czasach. Śmierć Bruce’a Lee była spowodowana nieoczekiwanym obrzękiem mózgu, gdy miał zaledwie 32 lata.

Bruce Lee cytaty

„Weź rzeczy takimi, jakimi są. Uderz, kiedy musisz uderzyć. Kop, kiedy musisz kopnąć.”

„Absorbuj to, co przydatne, wyrzuć to, co jest bezużyteczne, i dodaj to, co jest twoje”.

„Nie módlcie się o łatwe życie, módlcie się o siłę do przetrwania trudnego”.

„Jeśli kochasz życie, nie trać czasu, bo czas jest tym, z czego składa się życie”.

„Ci, którzy nie są świadomi, że chodzą w ciemności, nigdy nie będą szukać światła”.

„Nie boję się mężczyzny, który raz ćwiczył 10 000 kopnięć, ale boję się człowieka, który ćwiczył jedno kopnięcie 10 000 razy”.

„W środku chaosu jest okazja”.

Bruce Lee cytaty motywacyjne

„To, o czym zwykle myślisz, w dużej mierze decyduje o tym, kim ostatecznie się staniesz”.

„Błędy są zawsze wybaczalne, jeśli ktoś ma odwagę się do nich przyznać”.

„Bądź szczęśliwy, ale nigdy usatysfakcjonowany”.

„Nie ma broni bardziej śmiercionośnej niż wola”.

„Wiedza da ci moc, ale szacunek charakteru”.