
Peeling enzymatyczny jest specyficznym rodzajem peelingu, zawierającym swoim składzie enzymy roślinne, które rozpuszczają martwy naskórek. Jest to niewymagający tarcia, bardzo delikatny w działaniu peeling, który rekomendowany jest szczególnie osobą posiadającym skórę naczynkową i wrażliwą, w związku z czym nie mogą one stosować tradycyjnych peelingów gruboziarnistych. Co kryje w sobie peeling enzymatyczny?
Czym jest peeling enzymatyczny?
Peelingi enzymatyczne to grupa produktów, które różnią się sposobem działania od tradycyjnych „zdzieraków”. Enzymy w nich zawarte, odpowiadające za złuszczenie martwych komórek, oddziałują na nasilenie tego procesu oraz szybsze zastępowanie komórek nowymi. W skórze mają miejsce reakcje chemiczne, które mają wpływ na rozjaśnienie i uelastycznienie cery. W ten sposób wszelkiego rodzaju niedoskonałości, jak blizny, przebarwienia, zmarszczki, a nawet rozstępy, zostają zmniejszone.
Biorąc pod uwagę właściwości peelingu enzymatycznego, rekomendowane jest stosowanie go nie częściej niż dwa lub trzy razy w tygodniu przed nałożeniem maski do twarzy o właściwościach odżywczych, lub nawilżających. Dzięki temu skóra stanie się przygotowana do przeprowadzenia dalszych zabiegów oraz wchłonięcia kosmetyku.
Peelingi enzymatyczne często mylone są z maseczkami, ponieważ ich sposób nakładania jest podobny. Preparat ten rozsmarowuje się na oczyszczonej skórze twarzy i pozostawia na określony czas (przeważnie na kilkanaście minut). Cera po jego nałożeniu nie wymaga ani pocierania, ani masażu, jak w przypadku tradycyjnych, ziarnistych peelingów. Po upływie czasu określonego na opakowaniu kosmetyk należy zmyć ciepłą wodą. Pierwsze efekty działania peelingu enzymatycznego są zauważalne od razu. Rekomendowanym preparatem rozpuszczającym naskórek jest sunew med – cieszy się on dużym uznaniem wśród klientów. Chcąc wzmocnić działanie peelingu enzymatycznego, warto sięgnąć po krem do twarzy, maskę lub serum, które doskonale uzupełnią pielęgnację, bo dzięki peelingowi skora o wiele skuteczniej wchłonie składniki odżywcze w nich zawarte.
Peeling enzymatyczny – działanie
Działanie peelingu enzymatycznego następuje wewnątrz, a nie na zewnątrz, jak to bywa w przypadku „zwykłych” peelingów. Zawarte w nim składniki roślinne, rozpuszczają połączenia międzykomórkowe, są także o wiele „lżejsze” dla skóry. Najczęściej wykorzystywanymi enzymami są te, pozyskiwane z ananasa i papai – bromelaina i papaina.
Sam peeling ma na celu złuszczyć martwy naskórek i usunąć go z powierzchni skóry. Dzięki temu cera zostaje pobudzona do działania i głęboko oczyszczone. Mikrokrążenie poprawia się, co bezpośrednio oddziałuje na zwiększenie produkcji włókien elastylowych i kolagenowych. Skóra staje się elastyczna i gładka, a jej kolor – wyrównany.