Cytaty z Harrego Pottera

Chłopiec ze znakiem popularnie znanym jako Harry Potter na całym świecie. Harry Potter jest głównym bohaterem serii o Harrym Potterze autorstwa JK Rowling. Harry Potter jest przedstawiany jako sierota, który realizuje się jako czarodziej, gdy miał 11 lat.

Wkrótce po tym, jak dowiaduje się, że jest czarodziejem, uczęszcza do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, gdzie był prowadzony przez dyrektora Albusa Dumbledore’a. Podczas pobytu w Hogwarcie zaprzyjaźnia się z Ronem Weasleyem i Hermioną Granger. Harry dalej dowiaduje się, że jego przeznaczenie jest przypieczętowane wraz z Lordem Voldemortem, mrocznym panem, który jest odpowiedzialny za zamordowanie swoich rodziców, Lily Potter i Jamesa Pottera.

Opisuje się, że Harry ma wiecznie nieporządne włosy ojca, oczy matki, które były jasnozielone, oraz jego słynną bliznę w kształcie błyskawicy, która jest również opisywana jako „mała i chuda jak na swój wiek”, której towarzyszą „szczupła twarz i guzowate kolana” z okrągłymi okularami.

Niewiele głównych wad postaci Harry’ego Pottera to impulsywność i złość. Ale jednocześnie jest lubiany przez prawie wszystkich. Rowling mówi: „On jest nie okrutny chłopak. Jest konkurencyjny i jest wojownikiem. On nie tylko kładzie się i znosi obrażenia. Ale ma wrodzoną prawość, co czyni go dla mnie bohaterem. To normalny chłopak, ale te cechy większość z nas naprawdę podziwia ”.

Harry pomimo wszystkich swoich osiągnięć wykazuje głównie skromność. Harry jest przedstawiany jako utalentowany czarodziej, a także utalentowany lotnik. Harry jest również obdarzony sztuką Obrony przed Czarną Magią i szybko uczy się używać zaklęcia Patronusa. Harry jest również obdarzony umiejętnością mówienia i rozumienia „języka węży”, który jest językiem węży.

Poniżej znajdują się niektóre z niezapomnianych cytatów z serii o Harrym Potterze.

Cytaty z Harrego Pottera

„Nie warto rozwodzić się nad snami i zapomnieć o życiu”.

„Strach przed imieniem tylko zwiększa strach przed samą rzeczą”.

„Tylko dlatego, że masz emocjonalny zakres łyżeczki, nie oznacza, że ​​wszyscy mamy.”

„Czas nie zwalnia, gdy czeka nas coś nieprzyjemnego”.

„Jestem tym, kim jestem i„ nie wstydzę się ”.

„Nigdy nie ufaj czemuś, co potrafi samodzielnie myśleć, jeśli nie widzisz, gdzie trzyma mózg”.

„Co nadchodzi, nadejdzie i spotkamy się, kiedy to nastąpi”.

„To nieznane, czego się boimy, kiedy patrzymy na śmierć i ciemność, nic więcej”.

„Obojętność i zaniedbanie często wyrządzają więcej szkody niż jawna niechęć”.

„Uśmierzenie bólu na chwilę pogorszy go, kiedy w końcu go poczujesz”.

„Ludziom łatwiej jest wybaczyć innym popełnienie błędu niż mieć rację”.

„W końcu dla dobrze zorganizowanego umysłu śmierć jest tylko następną wielką przygodą”.

„Jeśli chcesz wiedzieć, jaki jest mężczyzna, przyjrzyj się dobrze, jak traktuje swoich podwładnych, a nie równych sobie”.