Czarna sukienka idealna na wiele okazji od Lavard

Moda damska to nie tylko ubiór, ale także styl życia. Jest ponadto manifestem społecznym i wyrazem licznych wydarzeń. Przez lata zaczęła pełnić coraz więcej ról. To moda jest przyczynkiem rewolucji i zmian światopoglądowych.

Moda damska to nie tylko ubiór, ale także styl życia. Jest ponadto manifestem społecznym i wyrazem licznych wydarzeń. Przez lata zaczęła pełnić coraz więcej ról. To moda jest przyczynkiem rewolucji i zmian światopoglądowych. To także ona nierzadko była wyrazem oczekiwań społecznych oraz wynikiem decydujących zmian. Z łatwością można przywołać najważniejsze ubiory, które stały się ich przykładami. Królową mody damskiej jest unikatowa mała czarna. Tego debiutu nie można nazwać przypadkowym incydentem. Przeciwnie. Było to efektem wieloletnich dążeń kobiet do wyrwania się z gorsetów oraz bezdusznych konwenansów. Mała czarna była wielką rewolucją. Ta ponadczasowa propozycja koktajlowa o luźnym kroju oraz średniej długości do kolana złamała niejeden stereotyp. Jaką drogę przebyła ta niepozorna kreacja by stać się hitem wśród kobiet?

Ubiór kobiecy przez lata kojarzony był z ozdobnymi sukniami składającymi się ze skomplikowanych konstrukcji i licznych warstw wyszukanych materiałów. Panie mogły dowolnie wzbogacać swoje stroje o liczne dodatki i najbardziej odważne kolory. W ubiorze dziennym powszechne były pastelowe barwy oraz skromniejsze zdobienia. Materiały miały odznaczać się wygodą oraz być lekkie i swobodne. Stroje wieczorowe cechowały się z kolei wykwintnymi materiałami, które zachwycały przepychem. Tkaniny wieczorowe były utrzymane w głębokich i ciemniejszych kolorach. Jednakże jeden kolor pozostawał poza marginesem. Kolor czarny zarezerwowany był wyłącznie dla żałoby, dlatego noszenie sukien w tym kolorze w innych warunkach nie było akceptowalne. Suknie kobiet będących w żałobie podlegały ścisłym zasadom, które nie podlegały negocjacji. Zakazane było noszenie go w codziennym ubiorze. W drodze ewolucji czerń pojawiła się w stylizacjach wieczorowych, jednakże i wtedy była odważnym wyborem. Pierwsze fotografie ze stylizacjami w czerni, które nie były żałobne wywoływały skandale. A zatem co sprawiło, że „mała czarna” stała się tak popularna?? Być może fakt, że pojawiła się ona podczas wzmożonych ruchów emancypacyjnych i stała się niejako ich ambasadorką. Ponadto doceniono atuty czerni oraz jej wielozadaniowość. Znaleziono w niej nowe znaczenie czerni oraz niedostrzegane dotychczas piękno. Moda miała także symbolizować kobiecy potencjał i aktywność. Kobietom wreszcie zaproponowano wyzwolenie z gorsetów oraz skrócenie krojów. Niezwykłą popularność zyskiwał minimalistyczny look. Czarna sukienka stała się symbolem czasów, w których przyszło jej debiutować. Idąc z duchem czasu, kobiety nie chciały dłużej czuć się ograniczane. Nie były przystosowane do pracy zawodowej, ponieważ krępowały ruchy i zagrażały bezpieczeństwu. Nie bez znaczenia pozostaje zmiana jej roli oraz materiałów, z których powstawała. Luźniejsze kroje miały łamać konserwatywne tradycje i dawać swobodę. Nie dajmy zwieść się pozorom, że strój damski stał się nieelegancki. Przeciwnie. Kobieta wciąż miała wyglądać elegancko i szykownie, a strój miał być tylko ozdobą. Mała czarna prędko zyskała pochlebną opinię uniformu każdej stylowej kobiety. Szybko stała się też ulubienicą największych gwiazd estrady.

Współczesna „mała czarna” to ponadczasowy klasyk damskiej garderoby. Bez wątpienia jest częścią kolekcji każdej kobiety. Bez względu na wykonywany zawód jest to uniwersalny ubiór, który choć prosty, daje tysiące rozwiązań. Sprawdzi się w stylu eleganckim oraz casualowym. Dzisiejsze sukienki występują w rozmaitych krojach. Większość marek dumnie oferuje małą czarną, często wzbogaconą o unikatowe elementy dodatkowe. Niebanalna konstrukcja materiału może nadać czarnej sukience zupełnie odmiennego charakteru. W zestawieniu ze sznurem pereł oraz dyskretną kopertówką da ponadczasowy efekt. Z kolei noszona z casualowymi sneakersami oraz skórzaną ramoneską będzie genialną propozycją na wieczorne wyjście z przyjaciółmi. Przykłady można wymieniać bez końca, ponieważ mała czarna to niewyczerpane źródło inspiracji. Klasyczna czarna sukienka to genialna baza do eleganckich stylizacji na rozmaite okazje. W zależności od dopasowanej biżuterii, torebki, obuwia pozwoli na stworzenie formalnych jak i luźnych zestawów.

Nie każda kobieta preferuje elegancką modę. Każda z nich z powodzeniem tworzy niebanalne ubiory codzienne ceniąc sobie wygodę i nieformalność. Co w sytuacji, kiedy przygotowujemy się do oficjalnego spotkania lub uroczystego przyjęcia? Odpowiedzią na to znowu będzie zwykła, czarna sukienka. „Mała czarna” jest wspaniałym pomysłem na wizytę w teatrze, kiedy to wypadnie obłędnie ze szpilkami i płaszczem. Z kolei fanki paryskiego szyku z pewnością zachwycą się rozkloszowaną sukienką zestawioną ze stylowym beretem oraz rajstopami w kropki i botkami. Nie bez znaczenia jej długość, dlatego warto stosować zasadę, że „mniej znaczy więcej”. Eleganckie modele „małej czarnej” ma w swojej kolekcji także marka Lavard. U podstaw filozofii marki leży oddanie klasycznemu pojęciu elegancji oraz wierność ponadczasowym krojom i tkaninom najwyższej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym wyborem sukienek biznesowych, a także kolekcji koktajlowych. Panie chcące uzupełnić swoją garderobę o czarną sukienkę zachęcamy do zainspirowania się projektami Lavard oraz stworzenia klasycznych stylizacji.

https://www.lavard.pl/produkty/moda-damska,2,2104