Czy płytki wielkoformatowe sprawdzą się w małych łazienkach?

Czy płytki wielkoformatowe sprawdzą się w małych łazienkach?

Płytki wielkoformatowe są powszechne w nowoczesnych przestrzeniach, ale czy są odpowiednie dla małych łazienek? Oczywiście, że tak! Jest to świetne rozwiązanie, które pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni. W naszym artykule dostarczymy Ci garść przydatnych informacji, które pozwolą Ci wybrać odpowiednie płytki wielkoformatowe.

Płytki wielkoformatowe, czyli jakie?

Płytki wielkoformatowe to te, których przynajmniej jeden bok jest dłuższy niż 40 centymetrów. Zyskują coraz większą popularność nie tylko wśród inwestorów, ale również osób prywatnych. Dzięki zastosowaniu ich w różnych pomieszczeniach możliwe jest uzyskanie bardzo nowoczesnego, a jednocześnie stylowego i eleganckiego wyglądu wnętrza. Dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, a także wzorniczej.

Czy płytki wielkoformatowe i mała łazienka to zgrany duet?

Zdecydowanie tak! Przed ich zakupem powinieneś jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad, które pomogą Ci zdecydować, czy płytki wielkoformatowe sprawdzą się w Twojej łazience.

Spójrz na swoje ściany

Płytki wielkoformatowe, choć świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju aranżacjach, mogą przyprawić o ból głowy. Zwłaszcza kiedy mowa o ich montażu. Aby prezentowały się nienagannie i służyły Ci przez długi czas, zwróć szczególną uwagę na podłoże. Powinno być starannie przygotowane. Oznacza to, że musi zostać wyrównane. Jeżeli nie masz doświadczenia w kładzeniu płytek, lepiej zleć to zadanie fachowcowi.

Weź pod uwagę kształt Twojej łazienki

Płytki wielkoformatowe najlepiej prezentują się w prostokątnych lub kwadratowych łazienkach. Mogą optycznie powiększyć małe pomieszczenia. Mają także tę zaletę, że łatwiej je utrzymać w idealnej czystości — to kolejny argument na plus przemawiający za tym rozwiązaniem.

Jakie płytki wielkoformatowe wybrać do małej łazienki?

Płytki wielkoformatowe to coraz popularniejszy wybór do łazienek. Są one nie tylko łatwe w utrzymaniu w czystości, ale także prezentują się bardzo efektownie. Warto jednak pamiętać, że nie każdy rodzaj płytek sprawdzi się w małych łazienkach. Jakie płytki wielkoformatowe są więc najlepsze do małych pomieszczeń? Do niewielkich przestrzeni wybierz jasne barwy. Dodadzą łazience lekkości i optycznie ją powiększą. Postaw na beże, biel lub szarości. Bardzo popularne są również płytki z motywem marmuru oraz drewna. Ich zastosowanie we wnętrzu doda Twojej przestrzeni luksusowego sznytu.