Dlaczego warto korzystać z fulfilment?

dlaczego-warto-korzystac-z-fulfilment

Usługi fulfilment to coraz bardziej popularny model zarządzania logistyką w firmie e-commerce. Pozwala on na rozwiązanie wielu trudności, z którymi borykają się przedsiębiorcy na co dzień. Dowiedz się, czym jest fulfilment i jak może pomóc Ci rozwinąć swój biznes.

Co oznacza fulfilment?

Fulfilment to kompleksowa usługa świadczona przez zewnętrznego operatora dla biznesów zajmujących się sprzedażą w internecie. W praktyce polega to na oddelegowaniu obsługi procesów logistycznych zewnętrznej firmie. Przekazanie odpowiedzialności za te działania specjalistom może przyczynić się do zwiększenia przychodów firmy i rozwoju biznesu.

Fulfilment – co obejmuje?

Fulfilment obejmuje bardzo szeroki zakres działań. Są to między innymi:

  • magazynowanie,
  • kompletowanie i pakowanie zamówień,
  • wysyłka,
  • kontrola jakości towarów i stanów magazynowych,
  • zarządzanie zapasami,
  • kontakt z firmami kurierskimi.

Ponadto, firmy fulfilment, takie jak Forceful, zajmują się także posprzedażowym kontaktem z klientem. Oznacza to, że obsługują wszystkie zwroty i reklamacje. Przyjmują uszkodzony towar z powrotem do magazynu, a następnie mogą naprawić drobne uszkodzenia czy wyczyścić produkt. Dzięki temu zmniejsza się straty, a produkt może wrócić do sprzedaży.

Niektóre firmy oferują także usługę personalizacji paczek. Dzięki temu przesyłka może być spakowana w karton z logo, a w środku mogą być dołączone ulotki, gratisowe próbki lub inne materiały promocyjne. Jest to duży wyróżnik, który sprawia, że firma wzbudza pozytywne skojarzenia, a klienci chętnie do niej wracają.

Zalety usług fulfilment

Najważniejszą zaletą rozwiązania, jakim jest fulfilment, jest oszczędność czasu dla właściciela sklepu internetowego. Zyskuje on wtedy pewność, że cała logistyka jego biznesu obsługiwana jest przez specjalistyczną, dostosowaną do tego firmę. Nie musi martwić się kontaktem z dostawcami, sposobem pakowania paczek czy obsługą klienta. Zaoszczędzony czas może przeznaczyć na dalszy rozwój firmy, np. pozyskanie nowych klientów czy też finansowania na rozszerzenie oferty.

Jakie oszczędności daje fulfilment?

Kolejną zaletą są oszczędności wynikające z outsourcingu usług logistycznych. Płyną one przede wszystkim z braku kosztu wynajmu magazynu i zatrudniania pracowników. Przestrzeń do przechowywania udostępniana przez firmę fulfilment jest także elastyczna, dzięki czemu nie zachodzi ryzyko zbyt małego magazynu lub niewykorzystanej powierzchni.

Oszczędności płyną również z używania infrastruktury, w jaką wyposażony jest duży magazyn. Nowoczesne oprogramowania i innowacyjne rozwiązania znacznie zwiększają wydajność łańcucha dostaw, dzięki czemu klienci mogą otrzymać swoje zamówienie nawet następnego dnia. Efektywne zarządzanie zasobami pozwala także na obserwowanie popytu na dane produkty i zamówienie ich w odpowiednim czasie, dzięki czemu towary są zawsze dostępne.

Fulfilment to rozwiązanie popularne na całym świecie, z którego płynie wiele korzyści, nie tylko finansowych. Sprawdza się dla przedsiębiorstw z wielu branż o różnej wielkości. Prowadząc sklep internetowy, warto rozważyć takie usługi. Może to być krok w stronę sukcesu e-commerce.