Dobry ręcznik to podstawa!

Wybierając ręczniki zwykle kierujemy się wyglądem, kolorem czy wzorem, no i oczywiście zawsze zwracamy uwagę, czy pasuje do designu łazienki albo czy będzie modnym elementem przy podróżowaniu czy plażowaniu. Często zapominamy jednak o użyteczności, a więc i o jakości.

Na co zwrócić uwagę wybierając ręcznik?

Oprócz wartości estetycznych należy zwrócić uwagę na chłonność, grubość, szybkość wysychania i rodzaj wykończenia – obszycia. Jeśli priorytetem zakupu jest chłonność, należy wziąć pod uwagę materiał o gramaturze powyżej 500 gramów na metr kwadratowy. Tego rodzaju ręczników trzeba szukać wśród ręczników bawełnianych lub bambusowych. Wykonane w 100 % z bawełny są dodatkowo bardzo miękkie i tym samym przyjemne w dotyku, natomiast bambusowe nie tylko miękkie, ale również antybakteryjne i błyszczące. Kupując ręcznik koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego wykończenie, to znaczy czy obszycie jest wzmocnione i czy brzegi są podwinięte. Zdarza się, że nici są słabo przytwierdzone i ręcznik wygląda na nietrwały. Rzecz jasna, że często używany i prany ulega zniszczeniu, ale warto by tak się nie stało już po pierwszym praniu.

Szybko schnące ręczniki

Aktualnie rynek oferuje bardzo wygodne szybko schnące ręczniki, wykorzystywane zwykle jako ręczniki turystyczne. Świetnie sprawdzają się jako ręczniki dla dzieci, jak i dorosłych, zwykłych turystów, jak i sportowców, jak również zarówno wyłącznie do toalety, czyli do wytarcia rąk i twarzy, jak również w przypadku wytarcia ciała po kąpieli. Oczywiście wybierając ręcznik, trzeba wziąć pod uwagę rozmiar w zależności od funkcji jaką ma pełnić.

Szybko schnące ręczniki – parametry

Ręczniki szybko schnące różnią się pomiędzy sobą kilkoma parametrami:

  • szybkość schnięcia
  • chłonność
  • waga
  • cena.

Wszystko zależy od naszych potrzeb. warto też zwrócić uwagę na materiał, wśród tego rodzaju ręczników możemy wybierać ręczniki z frotte, weluru lub mikrofibry. Ręczniki frotte są puszyste, miłe, ale równocześnie ciężkie, więc w przypadku podróży mało funkcjonalne, welurowe polecane do wykorzystania w podróży, nawet trzy razy lżejsze, w dotyku przypominają zamsz, no i najczęściej polecane ręczniki z mikrofibry. Są nawet trzy razy lżejsze od ręczników z weluru, łatwe do zapakowania, a schną sześć razy szybciej niż ręczniki z bawełny. Niesamowicie lekkie mają swoje drobne wady. Dość trudno przesuwają się po skórze, co utrudnia użytkowanie. By się nimi dokładnie wytrzeć należy zgnieść ręcznik w dłoni i przykładać do miejsc, które chcemy wytrzeć. Trzeba więc przyzwyczaić się do takiego użytkowania, jednak niektórzy nie przekonują się do ich stosowania, wolą puszystość i miękkość.

Część kupujących od super schnących ręczników odstrasza cena, gdyż za tego typu ręczniki trzeba zapłacić nawet ponad 100 złotych. osobom szukającym tańszy produkt warto polecić ręczniki szybko schnące wykonane z weluru, których koszt zakupu oscyluje wokół 20 -40 złotych, albo z frotte, których cena jest jeszcze niższa.

Ważne, by dokonując zakupu zawsze pamiętać do czego ma nam produkt służyć.