Domowe sposoby na kaszel

Kaszel i przeziębienie mogą dotknąć Cię przez cały rok, ale są szczególnie widoczne zimą. Wszyscy znamy uczucie siedzenia w bardzo ważnym spotkaniu lub cichym pokoju i odczuwanie ogromnej chęci kaszlu, prawda?

Nie tylko łaskocze gardło i kaszel powodują, że czujesz się pod wpływem pogody, ale jest to również bardzo niewygodne, gdy próbujesz rozmawiać z przyjaciółmi, rodziną, a nawet współpracownikami.

Pozbycie się kaszlu

Jak szybko pozbyć się objawów? Po pierwsze, ważne jest, aby zidentyfikować przyczynę, ponieważ może to zmienić sposób, w jaki próbujesz go leczyć.

Od dużo odpoczynku po płukanie gardła słoną wodą, jest kilka wskazówek, które mają przyspieszyć powrót do zdrowia. Przyjrzyjmy się…

Co powoduje łaskotanie w gardle i jak długo to trwa?

Ciągłe łaskotanie w gardle może powodować suchy lub łaskoczący kaszel (taki, który nie wytwarza śluzu) i często jest wynikiem działania drażniącego, takiego jak kurz lub dym.

Łaskotanie gardła może wystąpić z wielu powodów, w tym astma, alergie, zapalenie zatok i ból gardła. Łaskotanie gardła i kaszel zwykle ustępują samoistnie, ale jeśli objawy utrzymują się przez ponad trzy tygodnie lub nasilają się, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem.

Jak pozbyć się kaszlu?

1. Płucz gardło słoną wodą – może to nie brzmieć przyjemnie, ale pomaga! Dodaj 1/2 łyżeczki soli do ciepłej wody i przepłucz gardło z tyłu gardła, a następnie wypluj.

2. Wypróbuj krople na kaszel – wybierz krople na kaszel o silnym smaku, aby nie tylko złagodzić ból, ale także pobudzić produkcję śliny.

3. Pij dużo klarownych płynów i herbat ziołowych – zamień kawę na gorącą wodę, herbatę miętową i inne klarowne płyny, które pomogą utrzymać nawodnienie organizmu.

4. Cytryna i miód ratują życie – jest powód, dla którego wiele leków na przeziębienie, kaszel i grypę ma cytrynowo-miodowy smak! Gorąca cytryna z miodem działa podobnie jak leki na kaszel

5. Odpoczynek – tak jak w przypadku każdej choroby, ważne jest, aby zwolnić i pozwolić organizmowi na regenerację. Dobry sen jest tym, co lekarz nakazuje!

6. Oddychaj parą – gorące kąpiele i prysznice, które wytwarzają parę, mogą pomóc złagodzić drogi oddechowe lub po prostu przykryć miskę wrzącej wody ściereczką i wdychać parę.

7. Unikaj czynników wyzwalających – jeśli jesteś świadomy pewnych alergii lub czynników wyzwalających, takich jak pyłki lub kurz, ograniczenie ekspozycji może pomóc pozbyć się objawów.