Działanie firm sprzątających w dobie pandemii

dzialanie-firm-sprzatajacych-w-dobie-pandemii

Zniesienie lockdownu i zmniejszenie obostrzeń w ramach Covid-19 wciąż nie zwalnia z obowiązku zwracania większej uwagi na przestrzeganie czystości i stosowanie środków do dezynfekcji, szczególnie w miejscach publicznych. Działalność firm sprzątających nadal pozostaje pod dużym wpływem zagrożenia pandemicznego i skłania do modyfikacji usług z uwzględnieniem szczególnej dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo klientów.

W jaki sposób firmy sprzątające dbają o bezpieczeństwo w czasie pandemii?

Z usług firm sprzątających korzystają zazwyczaj hotele, pensjonaty, biura i inne budynki użytku publicznego, w których, na co dzień przewija się mnóstwo osób. Z tego względu, w takich ośrodkach należy zwracać szczególną uwagę na zachowanie wysokich standardów czystości i dezynfekcję powierzchni w ramach obniżania ryzyka zakażeń koronawirusem. Dlatego pracownicy firm sprzątających musieli dostosować swoje usługi do specjalnych wymagań i nauczyć się korzystać ze specjalnych metod sprzątania oraz odpowiednich środków czystości.

Główną rolę w usługach sprzątających pełnią obecnie silne środki do dezynfekcji, które z jednej strony muszą być skuteczne i z powodzeniem usuwać bakterie i wirusy, a z drugiej strony nie mogą być drażniące i niebezpieczne dla zdrowia. Zatem stosowanie dobrej jakości preparatów przekłada się zarówno na ochronę przed koronawirusem, jak i brak szkodliwego wpływu na skórę czy drogi oddechowe osób sprzątających i korzystających z danych powierzchni.

Na co firmy sprzątające zwracają uwagę podczas sprzątania w dobie pandemii?

Przystępując do wykonania usługi, pracownicy firmy sprzątającej nie mogą zapominać również o swoim bezpieczeństwie. Są narażeni na pierwszy kontakt z największymi zanieczyszczeniami i bakteriami, dlatego podczas pracy korzystają ze środków ochrony osobistej takich jak maseczki czy rękawiczki ochronne oraz jednorazowe artykuły higieniczne. Szeroką gamę wysokiej jakości środków czystości oferuje sklep internetowy Petrus Serwis dysponujący między innymi profesjonalną chemią do dezynfekcji powierzchni.

Podczas sprzątania powierzchni w budynkach publicznych szczególny nacisk kładzie się na dokładną dezynfekcję, zwłaszcza miejsc, które są często dotykane, takich jak: klamki, drzwi, poręcze, stoły czy włączniki światła. Pracownicy przykładają wiele starań do dokładnego sprzątania i odkażania łazienek oraz kuchni i jadalni. Po dokładnym sprzątaniu i czyszczeniu powierzchni stosowane są silne środki dezynfekujące o minimum 60% zawartości alkoholu, które z powodzeniem usuwają wszelkie bakterie i wirusy.