Gdzie kupić profesjonalny ekspres do kawy?

Profesjonalny ekspres kawowy pozwala na przygotowywanie wyśmienitej kawy i stanowi niezbędne wyposażenie każdego dobrego lokalu gastronomicznego. Gdzie kupić wydajny i niezawodny ekspres do kawy?

Gastronomiczny ekspres kawowy – kiedy warto?

W miejscach, gdzie kawę przygotowuje się niemalże na okrągło, duże znaczenie ma wybór odpowiedniego ekspresu. Dzięki niemu można bardzo łatwo przyrządzić różne rodzaje napojów – od mocnego espresso, przez aromatyczne cappuccino, a skończywszy na herbacie i gorącej czekoladzie.

Najlepszym wyborem w takiej sytuacji będzie gastronomiczny, profesjonalny ekspres do kawy, który sprawdzi się między innymi w kawiarniach, restauracjach, hotelach, na stacjach benzynowych, w centrach konferencyjnych czy w biurach.

Czym charakteryzuje się profesjonalny ekspres do kawy?

Gastronomiczny ekspres do kawy można zakupić w dwóch wariantach – jako ekspres automatyczny oraz ekspres kolbowy.

Ekspres automatyczny jest bardzo prosty w obsłudze, ponieważ do zaparzenia w nim kawy trzeba jedynie nacisnąć przycisk. Tego typu ekspresy wyposażone są już we wbudowane młynki do kawy ziarnistej oraz spieniacze do mleka, dlatego do przyszykowania napoju nie potrzeba specjalnych umiejętności.

Ekspresy kolbowe, określane także jako półautomatyczne, wymagają przeszkolenia w obsłudze. Za ich pomocą można przyszykować przede wszystkim espresso, które może być bazą innych rodzajów kaw. Te największe pozwalają na jednoczesne przygotowywanie nawet 3 naparów. Ekspresy tego typu wyposażone są także w spieniacze do mleka, lecz wymagają dokupienia młynka do kawy.

Najważniejsze cechy profesjonalnego ekspresu kawowego:

  • wysokie ciśnienie pracy – dzięki niemu można parzyć wyśmienitą kawę;
  • moc ekspresu – im większa moc, tym szybciej i efektywniej działa ekspres;
  • wydajność – może przygotować nawet kilkaset kaw dziennie bez ryzyka awarii;
  • duża pojemność bojlera lub możliwość podłączenia ekspresu do instalacji wodnej – zapewnia stały dostęp do wody;
  • możliwość tworzenia własnych programów – znacznie ułatwia przygotowywanie wyśmienitych naparów;
  • energooszczędność – dzięki temu ekspres nie będzie kosztowny w użytkowaniu;
  • systemy bezpieczeństwa – redukują ryzyko uszkodzenia urządzenia, na przykład na skutek przegrzania, braku wody, a także zapewniają bezpieczeństwo dla użytkowników.

Profesjonalny ekspres kawowy – gdzie kupić?

Obecnie ekspresy przeznaczone do przyrządzania kawy można zakupić w wielu punktach. Nie wszystkie z nich oferują jednak urządzenia gastronomiczne. Gdzie można zakupić profesjonalny ekspres do kawy?

Dostawcy ekspresów kawowych i kawy

To najlepsze miejsce, by pozyskać nowoczesny, markowy ekspres kawowy, który sprawdzi się w lokalu gastronomicznym i w innych miejscach, gdzie codziennie przyrządza się wiele filiżanek tego aromatycznego naparu. W tych firmach można skorzystać z kompleksowej obsługi, która obejmuje nie tylko sprzedaż ekspresu, lecz też jego instalację, przeglądy, serwis oraz dostawę kawy i innych artykułów eksploatacyjnych.

Sklepy gastronomiczne

Można zakupić w nich różne typy ekspresów dla gastronomii. Sklepy te nie oferują jednak tak szerokiego asortymentu i produktów dodatkowych jak firmy specjalizujące się w dostawie ekspresów.

Serwisy ogłoszeniowe i aukcyjne

Na tych stronach internetowych można zakupić używane ekspresy gastronomiczne. To szansa na zaopatrzenie lokalu w niedrogi sprzęt, lecz istnieje ryzyko, że nie będzie on w pełni sprawny i może wymagać sporych nakładów finansowych, aby działał poprawnie. Właśnie dlatego zakup używanych ekspresów profesjonalnych może być ryzykowny.

Alternatywa dla kupna – wynajem profesjonalnych ekspresów do kawy

Aby wyposażyć swój lokal w profesjonalny ekspres do kawy, nie trzeba kupować go na własność. Alternatywą jest jego wynajem w firmie, która zajmuje się wypożyczaniem sprzętu gastronomicznego renomowanych producentów.

Wynajem ekspresu do kawy nie generuje wysokich kosztów jednorazowych w porównaniu do zakupu urządzenia. W przypadku zawarcia długoterminowej umowy można również uzyskać atrakcyjny koszt jego najmu wraz z dodatkową obsługą jak przeglądy, serwis, regularna dostawa świeżo palonej kawy. Najem nie wpływa także negatywnie na zdolność kredytową i pozwala na regularne odliczanie kosztów uzyskania przychodu.

Profesjonalny ekspres do kawy powinien być niezawodny, wydajny i ergonomiczny. Urządzenia gastronomiczne tego typu są jednak dość drogie. Nie trzeba jednak decydować się na jednorazowy zakup – dzięki możliwości wynajmu można uzyskać profesjonalny ekspres w niskiej cenie wraz z kompleksowym wsparciem jak serwis, przeglądy i dostawa kawy.