Gdzie znajduje zastosowanie kontener morski 20?

Kontenerów morskich nie wykorzystuje się jedynie, jak wskazywałby na to ich nazwa, w szeroko pojętym transporcie morskim oraz lądowym. Oczywiście, nie ulega wątpliwości, że kontener morski 20 DC, dzięki swoim zaletom, takim jak uniwersalny rozmiar, wytrzymała konstrukcja i odpowiednia pojemność, głównie wykorzystywany jest w celach transportowych, ale nie tylko. Do czego jeszcze przydają się tego typu kontenery? Jeśli ten temat Was ciekawi, koniecznie zostańcie z nami. Zachęcamy do lektury!

Kontener morski 20 DC — specyfikacja

Kontener morski DC jest niesamowicie popularnym rozwiązaniem. Swoją sławę zawdzięcza uniwersalności, jaka go cechuje. Jest wytrzymały, solidny i wyróżnia się kształtem o bardzo dużej ładowalności. Łączna powierzchnia, jaką pozwala nam wykorzystać tego typu kontener to aż 15 metrów kwadratowych. Zakładając, że jego długość i szerokość zewnętrzna to odpowiednio 6058 mm i 2438 mm, do transportu oraz w celach magazynowych, mamy do wykorzystania ponad 33 m3.

Z czego zrobiony jest kontener morski 20 DC?

Kontenery morskie tego typu robione są ze specjalnej stali Corten, która wyróżnia się niesamowicie wielką odpornością, nawet na najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Ładowalność kontenera morskiego 20 także zasługuje na pochwałę. Oferuje on nam udźwig ponad 28 ton, a dokładnie 28 235 kilograma. Wśród kolejnych zalet tego rozwiązania są także szerokie otwory załadunkowe, które pozwalają na komfortowe załadowanie oraz rozładunek kontenera.

Kontenery morskie – gdzie znajdą zastosowanie?

Transport oraz magazynowanie już od dawna znane są jako sposoby na wykorzystanie kontenerów morskich. Coraz częściej jednak spotyka się je w roli biur, mieszkań czy pomieszczeń sanitarnych na campingach, polach festiwalowych, budowach. Kontenery morskie, które mają funkcjonować jako biuro, można posadowić nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz budynku. To ciekawe rozwiązanie, wykorzystywane zwykle w sporych halach produkcyjnych i magazynach, gdzie właściciele chcą oddzielić część biurową od tej produkcyjnej. Kontenery coraz częściej zastępują różnego typu murowane konstrukcje. Mają sporo zalet, a największymi z nich są: krótki czas montażu, zdecydowanie niższy koszt niż w przypadku klasycznej budowy oraz dużo mniej papierologii. Aby postawić kontener, nie potrzebujecie absolutnie żadnego pozwolenia, którego z kolei wymaga budowa domu murowanego.

Mobilne kontenery morskie

Warto podkreślić, że biura wykonane w kontenerach morskich są w pełni mobilne. Zaletę tę wykorzystują zazwyczaj deweloperzy, urządzający w nich swoje biura bądź stróżówki na placach budowy. Dzięki kontenerowi biurowemu mogą oni w wygodny i komfortowy sposób wykonywać swoje obowiązki, a po zakończeniu jednej budowy, przewieźć kontener w miejsce drugiej.

Kontener morski 20 DC – zamieszkaj w nim

Rozwój modułowego budownictwa oraz coraz większa moda na ekologię sprzyjają rosnącej popularności domów z kontenerów. Obecnie, w kontenerze morskim 20 DC, urządzicie nie tylko domek letniskowy, ale także pełnoprawny, w pełni wyposażony i przystosowany do normalnego funkcjonowania, dom całoroczny.