Jak działają leki na rzucenie palenia?

Bez wątpienia najlepszą pomocą w rzuceniu palenia na planecie jest Twoja własna wola i determinacja. Jeśli nie masz motywacji i nie jesteś zdecydowany rzucić nałogu, ani Nicorette spray, ani żadna pomoc w rzuceniu palenia nie może Ci pomóc. Jeśli jesteś gotowy, aby rzucić palenie, każdy lek wspomagający niesie potencjał, aby się udało.

Lek na rzucenie palenia – szeroki wybór możliwości

To powiedziawszy, obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mają pomóc ludziom stopniowo rzucić palenie – a wspomniany Nicorette spray jest tylko jednym z przykładów. Wybór odpowiedniego dla Ciebie jest zasadniczo kwestią preferencji, pomijając kwestię problemów medycznych, które możesz mieć.

Jeśli myślisz o rzuceniu palenia, zawsze dobrze jest skonsultować się z lekarzem, aby przed podjęciem decyzji porozmawiać o tym, co może być dla Ciebie najlepsze.

Nikotynowa terapia zastępcza – jak to działa?

Nikotynowe terapie zastępcze wyróżniają się tym i działają w ten sposób, że zapewniają odmierzoną dawkę nikotyny, która pomaga złagodzić fizyczne objawy odstawienia nikotyny. W przeciwieństwie do papierosów, które składają się z tysięcy trujących i / lub rakotwórczych substancji chemicznych, leki wspierające odstawienie palenia zawierają tylko nikotynę.

W przypadku stosowania zgodnie z zaleceniami producenta, umożliwiają stopniowe odstawienie nikotyny poprzez zmniejszenie jej ilości w każdej dawce.

Leki na rzucenie palenia – co wybrać?

Jak wspomniano – na rynku można znaleźć duży wybór różnych opcji leków i produktów wspierających palaczy w rzuceniu nałogu. Poniżej kilka przykładów:

  • Plaster nikotynowy – jest jedną z najpopularniejszych form dostępnych obecnie na rynku.
  • Inhalator nikotynowy – składa się z plastikowej rurki podobnej do papierosa, w której znajduje się wymienny wkład nikotynowy i ustnik. Wkład zawiera nikotynę, która jest uwalniana do ust i gardła użytkownika podczas wdychania.
  • Nikotynowy aerozol do nosa: nikotynowy aerozol do nosa jest wdychany przez drogi nosowe kilka razy dziennie w celu złagodzenia głodu nikotynowego. Nicorette spray jest tego przykładem.
  • Pastylki nikotynowe – zwykle są w postaci małych, przypominających cukierki tabletki. Po umieszczeniu w ustach i pozostawieniu do rozpuszczenia nikotyna jest wchłaniana do krwiobiegu.
  • Guma nikotynowa – używana jako guma do żucia, guma nikotynowa ma dwie moce: 2 mg dla osób, które palą mniej niż 25 papierosów dziennie i 4 mg dla tych, którzy palą 25 lub więcej papierosów dziennie.

Alternatywną formą do leków jest na przykład hipnoza. Ma ona na celu wprowadzenie ludzi w odmienny stan umysłu, w którym stają się oni bardziej podatni na sugestie. Badania nad jej skutecznością w pomaganiu palaczom w rzucaniu palenia nie są rozstrzygające, ale mogą pomóc niektórym osobom bez ryzyka wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Musisz dowiedzieć się na ten temat więcej, aby móc zdecydować, czy jest to odpowiednie dla Ciebie.