Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Jak pozbyć się blizn po trądziku

Dla każdego, kto kiedykolwiek cierpiał na trądzik , ślady i blizny mogą pozostać długo po wyzdrowieniu skóry po epidemii. Chociaż blizny potrądzikowe w naturalny sposób stają się mniej zauważalne w miarę upływu czasu, istnieje wiele metod leczenia, których można użyć, aby przyspieszyć ten proces. Po ponownym otwarciu salonów dostępne są specjalne zabiegi, które mogą odmienić Twoją skórę, a w międzyczasie istnieje wiele produktów, których możesz używać w domu.

Co to są blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe powstają w wyniku łańcucha zdarzeń, począwszy od porów wypełnionych bakteriami, olejem i martwymi komórkami naskórka, które tworzą krosty lub grudki, powodując rozszerzanie się i pękanie ściany pęcherzyka. Twoja skóra przechodzi wtedy w tryb naprawy i wytwarza nowe włókna kolagenowe, które pomagają leczyć uszkodzoną skórę, często pozostawiając przebarwienia i nierówną teksturę.

Ale zanim zdecydujesz, którą ścieżkę leczenia wybrać, ważne jest, aby poznać różnicę między blizną a śladem, aby móc odpowiednio leczyć skórę. Różnica między nimi może być zaskakująco subtelna. Blizna potrądzikowa będzie miała kolor biały, a skóra będzie wgnieciona, natomiast ślad, który jeszcze nie był bliznowy, będzie czerwony i podrażniony. Znak może być również od jasnobrązowego do ciemnobrązowego, co jest oznaką hiperpigmentacji pozapalnej (PIH). To tylko blizna, gdy skóra zbladła.

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Nie panikuj – masz do dyspozycji kilka sposobów na pozbycie się blizn potrądzikowych. Od profilaktyki po codzienne zabiegi kosmetyczne, które możesz włączyć do swojej rutyny i jednorazowe zabiegi na twarz, którymi warto się opryskiwać – zapewniamy Ci ochronę. Oto najlepsze sposoby na pozbycie się blizn potrądzikowych …

Zapobieganie

Idealnie byłoby, gdybyś chciał walczyć z trądzikiem od samego początku i zapobiegać tworzeniu się dalszych blizn. Aby usunąć wypryski, najpierw skup się na zmniejszeniu stresu. Jest to główny czynnik wyzwalający, ponieważ może stymulować nadmierną produkcję sebum i wahania hormonalne, a także osłabiać zdolność gojenia się skóry.

Po drugie, ustal regularną pielęgnację skóry, która skupia się na głównych czynnikach powodujących wypryski: nadmiar sebum, nadmiar martwych komórek skóry , rozwój bakterii, przewlekłe stany zapalne i przebarwienia pozapalne (to jest to, co powoduje te uparte ślady po wypryskach). Poszukaj produktów z kwasem salicyklowym.

Po trzecie, konieczne jest codzienne stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Nawet minimalna ekspozycja na światło UV może przeciwdziałać najsurowszym reżimom rozjaśniania, ponieważ gdy obszar z przebarwieniami jest wystawiony na działanie światła UV, wyzwalane jest więcej produkcji melaniny, powodując dalsze ciemnienie.

Microneedling

Pod warunkiem, że przeprowadzi je profesjonalista, mikroigłowanie może być jednym z najskuteczniejszych sposobów zwalczania blizn potrądzikowych. Mikro-igłowanie, zwane również igłowaniem skóry, powoduje powstawanie mikro-rany, które zmusza skórę do produkcji nowego, zdrowego kolagenu i elastyny, które odbudowują skórę.

Złuszczanie

Złuszczanie nie usunie całkowicie blizn, ale może mieć znaczenie w przypadku łagodnych blizn potrądzikowych, poprzez odnowienie powierzchni skóry. Jeśli zauważysz różnicę w teksturze spowodowaną bliznami po trądziku, pomocne może być stosowanie produktu złuszczającego dwa razy w tygodniu w domu, ponieważ złuszcza on martwe komórki skóry.

Peelingi skórne

Podczas peelingu chemicznego na powierzchnię skóry nakładane są skoncentrowane substancje chemiczne w celu usunięcia komórek blizn i umożliwienia wzrostu nowych. Jednym z najlepszych rodzajów peelingów na blizny potrądzikowe jest peeling fenolowy, który wnika głęboko w warstwy skóry poza naskórek. Ze względu na swoją moc peelingi Penol mogą być wykonywane wyłącznie przez profesjonalistów. Zanim wybierzesz klinikę i specjalistę, przeprowadź badania, aby upewnić się, że cieszą się dobrą opinią.

Maseczki LED

Terapia światłem ma wiele zalet dla skóry, a ostatnie badania sugerują, że czerwone światło LED może pomóc w naprawie komórek, co oznacza, że ​​skóra może skuteczniej regenerować się po pęknięciu. Światło Salon , z siedzibą w Londynie, specjalizuje się w maseczki LED, które są doskonałe do pomocy łagodnego do ciężkiego trądziku młodzieńczego i dorosłych. Nieinwazyjne, czerwone światło niszczy bakterie powodujące przebarwienia i przyspiesza gojenie się podrażnień, co poprawia ogólną kondycję skóry. Dzięki zerowym przestojom i cenom już od 35 funtów jest to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla podrażnionej skóry.

Witamina C

Udowodniono, że witamina C usuwa ciemne plamy, a także zapewnia ochronę przed czynnikami środowiskowymi, dzięki czemu zapobiega się dalszym ciemnym plamom i powinna być stałym elementem Twojego programu pielęgnacji skóry.

Retinol

Retinol, witamina A, jest jednym z najbardziej przydatnych narzędzi, jakie możemy mieć w naszym arsenale do pielęgnacji skóry – i jest skuteczny również w przypadku blizn potrądzikowych. Zwiększając tempo wymiany komórek, retinol pomaga zmniejszyć wszelkie przebarwienia występujące po pęknięciu.

Leczenie laserowe

Zabieg laserowy może być skutecznym sposobem naprawy zniszczonej skóry. Zdecyduj się na zabiegi laserowe tylko po konsultacji ze specjalistą, ponieważ efekty będą zależały od stanu Twojej skóry. Znajdziesz kliniki w całym kraju, które odpowiedzialnie oferują tę usługę.

Jak w naturalny sposób pozbyć się blizn potrądzikowych

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na rozchlapywanie wymyślnego kremu lub twarzy, istnieje kilka prostych domowych środków, które mogą pomóc zniwelować blizny. Te naturalne produkty są znane ze swoich właściwości leczniczych i mogą zdziałać cuda, pomagając zmniejszyć widoczność śladów i uspokajając skórę. Chociaż sok z cytryny jest silnie kwaśny, uważa się, że zmniejsza przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry, jeśli jest używany oszczędnie.

  • olej kokosowy
  • aloes
  • kochanie
  • sok cytrynowy