Jak ukryć przewody przy szafce RTV?

jak-ukryc-przewody-przy-szafce-rtv

Urządzając salon, warto zadbać o to, aby to pomieszczenie było nie tylko funkcjonalne, ale również prezentowało się estetycznie. Osoby, które wykańczają dom, często decydują się na kupno szafki RTV i ustawienie albo powieszenie telewizora. W takich sytuacjach nierzadko pojawia się problem przewodów, które znajdują się na widoku. Jakie są skuteczne sposoby, aby je ukryć?

Przede wszystkim dobrze dobrana szafka 

Telewizor czy dekoder to sprzęty, które często znajdują się w salonie, jednak okablowanie, za pomocą którego są podłączone do prądu, bywają problematyczne. Aby estetycznie je ukryć, warto przemyśleć tę kwestię już na etapie wyboru szafki RTV do salonu. Wiedząc, że znajdzie się na niej kilka sprzętów, dobrze wybrać model, który wykorzystuje tak zwany układ mieszany.

Mowa tutaj o takich meblach, które są wyposażone w strefę przechowywania. Mogą to być na przykład szafki z frontami albo szuflady. Ponadto niektóre produkty mają też specjalne przegródki na elektronikę. Dzięki temu kable również są estetycznie wyprowadzane za telewizor, w związku z czym nie robią wrażenia bałaganu w pomieszczeniu.

Jakie są inne sposoby na ukrywanie przewodów przy szafce RTV? 

Czasami zdarza się tak, że przewodów przy szafce RTV jest naprawdę dużo i nawet dobrze dobrany mebel nie jest w stanie pomieścić ich wszystkich. Możemy jednak wymienić kilka sprawdzonych sposobów, które pomagają w utrzymaniu porządku w salonie. Mowa tutaj na przykład o schowaniu przewodów w ścianie. Należy jednak pamiętać, że otwory najlepiej zrobić w momencie podwieszania telewizora na uchwycie będącym kompatybilnym z konkretnym modelem, co może okazać się problematyczne w przypadku wymiany sprzętu.

O to, jak jeszcze można ukryć kable przy szafce RTV, zapytaliśmy specjalistę ze sklepu z eleganckimi meblami do salonu JNP Meble Nowak, który wyjaśnił:

– Możemy wyróżnić kilka sposobów na ukrycie przewodów przy szafce RTV. Jednym z popularniejszych jest zamaskowanie kabli przy pomocy specjalnych listew, czyli tak zwanych maskownic. Warto zdecydować się na takie produkty, które mają taki sam kolor jak ściana, a w razie potrzeby można je pomalować. Alternatywą są też organizery na kable albo wkomponowanie przewodów w wystrój wnętrz. Rozwój technologii spowodował, że na rynku pojawia się coraz więcej bezprzewodowych sprzętów. W związku z czym inwestorzy nierzadko wybierają urządzenia, które nie wymagają stosowania okablowania, w związku z czym omawiany problem wówczas nie występuje w ogóle. Mowa tutaj na przykład o tym, że zamiast korzystać z HDMI lub przewodu optycznego, można połączyć sprzęty za pomocą technologii Bluetooth.