Jak wrócić do formy po świętach?

Święta to nie tylko wspaniały czas spędzony w rodzinnym gronie, ale także słodkie leniuchowanie, smaczne ciasta oraz przepyszne przekąski. W tym czasie łatwo zapomnieć o postanowieniu, jak było zdrowe odżywianie. Chcesz wrócić do formy po świętach? Sprawdź jak!

Powrót do dawnych nawyków, nawet po krótkiej przerwie, to duże wyzwanie. Jego realizacja wymaga ducha walki i samodyscypliny. Jednak najważniejsze to nie dopuścić, aby świąteczna „swawola” przeciągnęła się aż do wiosny lub nawet lata. Dlatego najlepiej zacznij działać już dziś. Małymi krokami szybko powrócisz na „dawne tory”.

Jak jeść po świętach?

Wiele osób po okresie świątecznym czuje się ociężale. Układ pokarmowy musiał się bardzo napracować przez ostatnie dni! Aby znów poczuć się lekko, spróbuj:

  • zadbać o to, żeby warzywa stanowiły co najmniej 50% Twojego talerza,
  • zrezygnować ze smażenia na rzecz gotowania, pieczenia i duszenia,
  • wybierać pełnowartościowe zboża zamiast pełnych węglowodanów dodatków, np. tłuczonych ziemniaków z masłem.

Nie masz pomysłu na lekkie posiłki? Możesz skorzystać z cateringu dietetycznego. W Łodzi można zamówić taką usługę np. na stronie https://www.lightbox.pl/. Znajdziesz tam pyszne i dobrze zbilansowane diety, które zapewnią Ci potrzebną dawkę energii, a jednocześnie pomogą wrócić do zdrowych nawyków żywieniowych.

Jakie ćwiczenia wykonywać po świętach?

Po świętach, chcesz zacząć korzystać z diety pudełkowej? Łódź to jedno z miast, gdzie z powodzeniem dostarczą Ci jedzenie pod same drzwi. Ale to nie wystarczy! Zadbaj także o aktywność fizyczną. Po świętach doskonale sprawdzą się szybkie spacery, marszobiegi, a także lekkie ćwiczenia cardio. Jeśli pogoda temu sprzyja, warto również wybrać się na przejażdżkę rowerem.

Jednak nie przeciążaj się! Zacznij od spokojnych treningów, które pozwolą Ci „złapać rytm” i znów wrócić do regularnych ćwiczeń. Dzięki temu nie zniechęcisz się, poprawisz samopoczucie i zaczniesz mieć apetyt nie na jedzenie, a na więcej aktywności fizycznej w życiu!

Pamiętaj! Nawet kilkanaście dni przerwy w diecie lub ćwiczeniach nie przekreśla sukcesów, które osiągnąłeś do tej pory. Zatem nie rób sobie wymówek, a czym prędzej zacznij działać!