Jak wybrać przetwornicę samochodową?

Jak wybrać przetwornicę samochodową

Przetwornica napięcia to urządzenie, które pozwala na korzystanie w pojazdach samochodowych
z urządzeń elektronicznych wyposażonych we wtyczkę do gniazdka 230 V. To bardzo przydatny sprzęt w trasie czy na kempingach, warto jednak dobrać go odpowiednio do swoich potrzeb.

Rodzaje przetwornic samochodowych

Na rynku mamy dostępne różne rodzaje przetwornic, najpopularniejsze z nich to:

  • Przetwornice elektryczne IPS – działanie przetwornic z modyfikowaną sinusoidą pozwala na wytworzenie prądu zbliżonego standardowej sieci elektrycznej. Jest to stosunkowo niedrogie rozwiązanie. Cena tego rodzaju przetwornic, wahają się w granicach ok. 100-200 zł. Przetwornica IPS nadaje się do podłączenia tylko takich urządzeń jak sprzęty audio, laptop, czy ładowarka do telefonu.
  • Przetwornice sinusoidalne SINUS – inaczej przetwornice z pełnym sinusem, to modele wytwarzające prąd identyczny do domowej sieci elektrycznej. Są to produkty zalecane szczególnie do montażu w kamperach z uwagi możliwość wykorzystania do zasilania większych sprzętów jak lodówki czy klimatyzatory. Ceny takich urządzeń zaczynają się od 200 zł
    i sięgają ok. 400-500 zł.

Przetwornica samochodowa 2000w – czyli wybór optymalny

Przy wyborze przetwornicy warto zwrócić uwagę na jej moc. Dla standardowych zastosowań i potrzeb przeciętnego kierowcy optymalnym wyborem może okazać się przetwornica samochodowa 2000w. Taka moc deklarowana przez producenta pozwoli nam na swobodne korzystanie z różnego rodzaju sprzętów, jak laptop czy nawet nieco większe urządzenia. Tego typu przetwornice polecane są zarówno do samochodów osobowych jak i do kamperów. Przetwornica samochodowa 2000w jest dostępna
w sklepach w wielu wariantach, jak przetwornice wyposażone w złącza USB do ładowania telefonów. Urządzenie o tych parametrach jest uniwersalne i funkcjonalne z uwagi na małe rozmiary i dużą dostępność na rynku. Przy wyborze warto sprawdzić, czy wybrana przetwornica samochodowa 2000w posiada wymagane certyfikaty bezpieczeństwa i spełnia wszystkie normy jakości.