Jak wypracować swój styl w urządzaniu wnętrz?

jak-wypracowac-swoj-styl-w-urzadzaniu-wnetrz

Urządzanie wnętrz nie zawsze jest proste, zwłaszcza gdy chcemy, aby nasz dom czy mieszkanie reprezentował określony styl. Niestety często sami nie wiemy, jaki styl aranżacji wnętrz wybrać i od czego zacząć, aby efekt spełnił nasze oczekiwania. Jeśli planujesz urządzić swoje mieszkanie i szukasz odpowiedniego stylu, zapraszamy do lektury.

O czego zacząć aranżację wnętrz?

Pewnie każdy z nas był kiedyś w mieszkaniu, który można określić mianem graciarni. Zbyt duża ilość mebli i dodatków, do tego niedopasowanych stylistycznie, wywołuje niekorzystne wrażenia estetyczne, dlatego warto zadbać o przemyślane aranżowanie wnętrz. Na początku warto skupić się na najważniejszym elemencie wyposażenia wnętrz, czyli na meblach. Jeżeli lubimy meble drewniane, to z pewnością ucieszy nas fakt, że pasują one prawie do każdego stylu aranżacji wnętrz. Przykładowo, wykonane z litego drewna meble sosnowe idealnie wpasują się w minimalistyczne wnętrza w stylu skandynawskim, podczas gdy meble w stylu prowansalskim wykonane będą z drewna pomalowanego na odcienie bieli, szarości czy łagodnych pasteli.

Jeśli natomiast pragniemy odtworzyć w swoim mieszkaniu czy domu styl loftowy, nie może zabraknąć w nim elementów metalowych, z których wykonane powinny być nie tylko regały czy biurka, ale nawet i łóżka. Aby poznać poszczególne style warto przejrzeć katalogi o aranżacji wnętrz i zdecydować się na ten, który najbardziej będzie pasował do naszego domu, jak również odpowiadał naszym gustom. Aby ułatwić sobie sprawę, warto wybrać określone kolekcje składające się z poszczególnych elementów, takich, jak: komody, biurka czy szafy itp. Kolekcje takie znajdziemy na przykład u producenta mebli drewnianych K&M.  

Od ogółu do szczegółu

Jeśli podjęliśmy już decyzję odnośnie stylu, w jakim chcemy urządzić nasze mieszkanie oraz mebli, jakie pragniemy w nim postawić, przyszedł czas na dodatki i akcesoria. Ważnym elementem wystroju wnętrz jest oświetlenie, które może być sufitowe oraz miejscowe, czyli stosowane w obszarach domu, które chcemy dodatkowo oświetlić, jak np. lampy, które umieszcza się w okolicy biurka czy też rozmaite reflektorki zamontowane w ścianie salonu itp. Lampy takie powinny współgrać ze stylem, w jakim urządzone ma być nasze mieszkanie, a zatem inne lampy wybierzemy do salonu w stylu prowansalskim, a inne do gabinetu w stylu loftowym. Jeśli poradziliśmy sobie z oświetleniem, następnym krokiem będzie wybór dodatków, takich jak zasłony, poduszki, dywany i inne elementy dekoracyjne.