Jak zmotywować się do większej aktywności?

Wiele osób szuka rozwiązań, które zmotywują się do uprawiania sportu. Wielu z was ma obawy dotyczące motywacji, która spowalnia cele i uniemożliwia aktywność. Chcesz poznać sekret? Ogólnie rzecz biorąc, wszystko to jest w głowie . I są sztuczki, aby całkowicie zmienić zdanie, i nareszcie uda się osiągnąć cele, o których marzysz głęboko w sobie.

Wyznacz osiągalny cel

Być może będzie to wydawać się nieszkodliwe, a jednak trzeba pamiętać: ustaw sobie jeden lub osiągalny cel .

Jeśli ważne jest określenie i pogrubienie słowa „osiągalne”, to po prostu dlatego, że zbyt wiele osób wyznacza cele, które w krótkim i średnim okresie nie będą możliwe. Ciało ludzkie nie może radykalnie zmienić się z dnia na dzień i niestety nie będziesz w stanie przejść od „chęci wymiotowania po przejechaniu 2 km” do „maratończyka” w mniej niż miesiąc.

Tak sobie z tym radzisz.

Ustalając osiągalne cele, możesz robić postępy krok po kroku . Jeśli uda ci się przejechać 5 km, ale z trudem, zacznij od przejechania 5 km, gdzie na końcu poczujesz się dobrze. Następnie spróbujesz przejść 10 km wyścigu, potem 15 km i tak dalej.

Upewnij się, że masz wyraźne zdjęcie swoich wyników – zrób sobie zdjęcie!

Czasami trudno jest zrealizować naszą własną ewolucję. Czy to w przypadku utraty wagi, przyrostu masy mięśniowej lub innych. I może to być prawdziwy hamulec dla twojej motywacji do uprawiania sportu.

Jak więc uzyskać jasny obraz naszych wyników?

Cóż, nie ma tajemnicy:

  • Zrób selfie i / lub zdjęcie przed lustrem.
  • Nie bój się ważyć i zanotuj to w notatniku, który pozwoli ci śledzić swoje wyniki z dnia na dzień.
  • Utwórz bloga, na którym napiszesz artykuł po każdej sesji sportowej, podobnie jak pamiętnik.

Jest wiele możliwości, ale głównym celem jest prawdziwa, jasna i precyzyjna wizja twojej ewolucji. Będziesz mógł spojrzeć na zdjęcia z pierwszych sesji sportowych i powiedzieć sobie: „ Ach tak… tak wyglądałem… ”

Celem nie jest stać się narcystycznym, ale być świadomym swoich wyników. Rzeczywiście nasze ciało ogólnie zmienia się powoli. I to sprawia, że ​​czasami trudno jest zrealizować naszą własną ewolucję. Nie zdasz sobie sprawy, że straciłeś żołądek. Nie zobaczysz przyrostu mięśni. Nie zobaczysz, że jesteś sprawniejszy, z mniejszą ilością cienia, że ​​Twoja cera będzie jaśniejsza.

Spróbuj znaleźć ludzi do uprawiania sportu

Samo uprawianie sportu zazwyczaj nie jest zbyt motywujące. Uprawianie sportu z innymi jest znacznie lepsze. Z kilku powodów:

  • Na ogół fajniej jest dzielić się swoją działalnością z kimś innym.
  • Gra ego zawsze popycha nas do chęci radzenia sobie lepiej niż inni.
  • Istnieje pewna forma „paktu”, który polega na tym, że każdy z nich obawia się rozczarowania innym poprzez zatrzymanie się . Czujemy się dłużni.

Uprawianie sportu z kilkoma osobami, bez względu na to, czy są to dwie osoby, czy więcej w grupie sportowej, a nawet w klubie, jest niewątpliwie lepszą sztuczką, aby mieć dobrą motywację do uprawiania sportu .

Nie wahaj się, czy przyjaciele chcą uprawiać z tobą sport. Jeśli nie masz nikogo, możesz zajrzeć do klubów sportowych, które lubisz. Zawsze znajdziesz kogoś, z kim możesz to zrobić.

A jeśli jesteś raczej samotny, to w tym przypadku uprawiaj sport sam, nie ma znaczenia, inne porady powinny wystarczyć, aby Cię zmotywować!

Upewnij się, że masz dobry sprzęt

Niewątpliwie jedna z najgorszych rzeczy związanych ze sprzętem sportowym!

Jest to oczywiście coś, co może odrażać i powstrzymywać cię od motywowania się do uprawiania sportu.

Jeśli chcesz osiągnąć swoje cele, zacznij od dobrego wyposażenia się. Mamy szczęście, że we Francji mamy Decathlon, firmę, która zapewnia sprzęt dobrej jakości po bezkonkurencyjnych cenach , więc skorzystaj z niego, aby uzyskać potrzebny sprzęt.

Posiadanie wygodnego sprzętu, który pozwoli ci nie być ani za gorącym, ani za zimnym, który ma wszystkie osiągnięcia techniczne, które pozwolą cieszyć się sesjami sportowymi, jest absolutnie konieczny.

Wiele osób traci motywację i rezygnuje z prostego powodu, że „uprawia” sport z powodu złych rzeczy. Nie bądź jedną z tych osób, wyposaż się !

Podziel się wynikami z najbliższymi, na blogu lub na forach

Wszyscy chcemy schlebiać naszemu ego. Zasadniczo jest to nieprzytomne, ale wszyscy chcemy się podobać, aby pokazać innym, że udało nam się zrobić to, co zaplanowaliśmy itp.

Stopniowo dzieląc się wynikami, na ogół otrzymasz gratulacje, zachętę i wiele więcej. Możesz nawet motywować bliskich do powrotu do sportu. Wszystko to jest naprawdę satysfakcjonujące i popycha nas do kontynuowania pędu. Aby nadal dokładać wszelkich starań, aby osiągnąć wyznaczone cele .

Jeśli boisz się reakcji swoich bliskich i / lub nie chcesz im o tym mówić z obawy przed rozczarowaniem, jeśli przestaniesz, to w takim przypadku otwórz blog, w którym możesz podzielić się swoimi postępami. Istnieją również fora społeczności w Internecie dla wielu forów sportowych, zdrowotnych itp. Ludzie są na ogół mili i nie zawahają się cię zachęcić.

Uprawiaj sport

Posiadanie rutyny sportowej jest niewątpliwie jednym z najlepszych rozwiązań dla osiągnięcia twoich celów.

Istotnie, ludzki duch często odkłada rzeczy na noc. Kiedy jest coś, czego nie chcemy robić, zawsze mówimy sobie: „To nie jest pośpiech, zrobię to jutro”, albo „To może poczekać, teraz są wakacje, zacznę w przyszłym miesiącu ”… i tak dalej. Wynik końcowy jest często taki sam: NIGDY nie zaczynamy!

Ustalając rutynę, a zwłaszcza rygorystycznie ją przestrzegając, kończymy samodyscypliną w uprawianiu sportu.

Powiedz na przykład: w każdy wtorek i czwartek od 18:00 do 19:00 uprawiam sport przez tydzień.

To musi być coś ugruntowanego w tobie. Ponownie uprawianie sportu w grupie ułatwia, ponieważ ogólnie, aby ułatwić wszystkim planowanie, ustalamy dni i godziny, aby mieć pewność, że każda osoba może się zorganizować i być wolna podczas tych dni i godziny .

Uprawiaj sport z muzyką

Muzyka jest doskonałym motywatorem dla sportu. Oczywiście trzeba wybrać dobrą muzykę, która ma rytm i która zmotywuje cię do bycia na szczycie swojej formy!

Wybierz zajęcia sportowe, które lubisz

Zasadniczo uprawianie sportu, którego nie lubisz, nie jest zbyt motywujące. Na przykład jogging, kiedy zawsze go nienawidziłeś, jest bez wątpienia najlepszym sposobem na uprawianie sportu.

I pomimo teorii, że uprawiasz sport, uzależniasz się od niego, generalnie trudno jest naprawdę śledzić sesje sportu, których tak naprawdę w ogóle nie lubisz.

Więc weź sport, który zawsze chciałeś uprawiać?

  • Marzysz o wspinaczce? Bouldering w domu!
  • Marzysz o czołganiu się do perfekcji? Idź na basen!
  • Czy chcesz być super elastyczny i zrelaksowany? Uprawiaj jogę!

Zawsze znajdziesz sport, który Ci odpowiada, po prostu przetestuj i dowiedz się, który spodoba ci się najbardziej!

Jedno jest pewne, nie uprawiaj sportu, którego nie chcesz uprawiać. Wiele osób rezygnuje z tego powodu.