Jaka bateria wannowa będzie najlepiej pasować do Twojej łazienki?

Jaka bateria wannowa będzie najlepiej pasować do Twojej łazienki?

Bateria wannowa to niezbędny element wyposażenia łazienki. Odpowiednio dobrany model nie tylko podkreśli aranżację pomieszczenia, ale także zapewni wygodę użytkowania. Ponadto pozwoli zaoszczędzić wodę. Możliwości jest wiele, a decyzja o zakupie tego rodzaju armatury wcale nie jest łatwa. Sprawdź, jaka bateria wannowa będzie idealnie pasować do Twojej łazienki.

Jakie są rodzaje baterii wannowych?

Jeśli chcesz dokonać właściwego wyboru, musisz poznać podstawowe rodzaje baterii do wanny. Oto najważniejsze typy armatury ze względu na sposób montażu.

1. Bateria wannowa ścienna

Produkty montowane są w ścianie. Korpus armatury najczęściej znajduje się na zewnątrz. Baterie natynkowe mogą być wyposażone w jeden lub dwa uchwyty, które odpowiadają za temperaturę wody i regulację przepływu.

2. Bateria wannowa stojąca

Akcesorium montuje się w otworach na wannie. W zależności od ilości otworów wyróżnia się modele jedno-, dwu- i czterootworowe.

3. Bateria wannowa wolnostojąca

Takie modele dedykowane są do wanny wolnostojącej. Bateria montowana jest podłodze i wymaga doprowadzenia instalacji wodnej w wybrane miejsce. Ze względu na ciekawy design pełni funkcję nie tylko użytkową, ale także dekoracyjną.

Jaką baterię wannową wybrać?

Dobrze dobrana bateria wannowa to komfort przebywania w łazience i przyjemna, codzienna pielęgnacja. Doskonałym wyborem będzie armatura wykonana z mosiądzu. Takie modele są łatwe w utrzymaniu w czystości, odporne na korodowanie i negatywny wpływ detergentów stosowanych do czyszczenia łazienki. Co więcej, dostępne są w szerokie palecie kolorystycznej.

Wybierając akcesorium, zwróć uwagę nie tylko na estetykę wykonania, ale także funkcjonalność. Jeżeli w Twoim pomieszczeniu kąpielowym nie masz osobnej kabiny natryskowej, zdecyduj się na modele z głowicą prysznicową. Idealnie sprawdzą się produkty na elastycznej przedłużce. Dzięki takiemu rozwiązaniu w każdej chwili możesz wziąć szybki prysznic zamiast długiej kąpieli.