Jaka jest dieta paleo? Zalety i wady diety paleo!

Współczesny świat i uprzemysłowienie sprawiają, że jesz obficie chemikalia i cukier, stopniowo niszcząc swoje zdrowie.

Dieta paleo to dieta, która wykorzystuje wyłącznie naturalne produkty spożywcze. Stał się popularny, ponieważ pozwala schudnąć bez efektu yoyo, przynosząc wiele innych korzyści zdrowotnych, ponieważ pozwala przestać konsumować szkodliwe produkty dla twojego ciała.

Musisz jednak znać najlepsze wskazówki i przepisy, aby zrobić to dobrze.

Odkryj w tym artykule zalety i możliwe wady diety paleo.

Jaka jest dieta paleo?

Dieta paleo polega na stosowaniu zdrowej i naturalnej żywności jako żywności we wszystkich posiłkach.

Są to pokarmy spożywane w czasach prehistorycznych przez pierwszych ludzi, a zatem zakotwiczone w naszych genach Homo sapiens.

Zastosowanie korzeni, owoców i warzyw jako głównych składników.

W przeciwieństwie do innych diet odchudzających, paleo nie pozwala na stosowanie cukru, produktów mlecznych i wszystkich produktów przetworzonych.

Słowo „paleo” jest pochodną słowa „paleolit”, kiedy człowiek był łowcą-zbieraczem .

Dieta polega na spożywaniu tylko pokarmów już obecnych w tej cywilizacji.

Mężczyźni polowali i zbierali jedzenie. Byli silni i zdrowi.

Nowoczesna dieta odchudzająca została zainspirowana tym stylem życia, stąd nazwa paleo. Według badań nad tą dietą geny współczesnych ludzi są identyczne z genami ludzi prehistorycznych.

Ciało ludzkie jest kruche podczas przyjmowania przetworzonej żywności lub żywności modyfikowanej genetycznie. Jest to czas, kiedy rasa ludzka jeszcze nie korzystała z rolnictwa. Produkty rolne i inne rośliny strączkowe jeszcze nie istniały.

W Stanach Zjednoczonych paleo jest bardzo popularne w odchudzaniu, a także pozwala skupić się na zdrowej żywności, która ma tę zaletę, że stanowi ogólną korzyść dla twojego zdrowia i na przykład naturalnie ma płaski brzuch .

Dlaczego dieta paleo jest popularna?

Dieta paleo stała się znana dzięki programowi zdrowej i naturalnej żywności.
Jest dostępny w modnych restauracjach, magazynach dla kobiet i licznych książkach kucharskich na odchudzanie.

W 2013 r. Gigant internetowy Google uznał tę dietę za najbardziej popularną.
Powód jest prosty: żywność sprzedawana w supermarketach jest naładowana chemikaliami i cukrem , co w efekcie szkodzi zdrowiu.

Elementy osłabiające organizm są ukryte pod różnymi pseudonimami na opakowaniu. Obecnie odbywa się przejście na lepszy sposób jedzenia.

Żywność ekologiczna, zakaz stosowania pestycydów i wiele innych środków jest już dostępnych, aby zmienić styl życia współczesnych mężczyzn.

Ta dieta ma ograniczenia we wszystkim, co dotyczy przetwarzania żywności. Rolnictwo przyniosło wykorzystanie cukru, przetworzonego mięsa, a nawet zbóż.

Jednak paleo pozwala jeść różnorodne potrawy.

Wybór między mięsem, rybą, jajami, owocami, nasionami, a nawet korzeniami pozwala na przygotowanie pysznych potraw.

Te naturalne pokarmy dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych minerałów i naturalnych cukrów . Współczesne życie jest stresujące, ważne jest, aby rozluźnić ciało złych tłuszczów, aby zachować zdrowie . Zdrowe odżywianie poprawia jakość życia.

Jakie pokarmy są stosowane w diecie paleo?

Prehistoryczni ludzie byli jak dzisiejsze społeczeństwo. Składały się z różnych ludów i zróżnicowanego jedzenia w zależności od klanu. To samo dotyczy diety paleo, istnieje kilka pochodnych pod względem składników w przepisach. Jednak niewyczerpujący wykaz dozwolonych środków spożywczych jest dostępny dla wszystkich.

Owoce

Zaletą tej diety jest duża liczba dozwolonych produktów spożywczych, zwłaszcza owoców . Ci, którzy przestrzegają programu żywieniowego, mają szansę jeść różnorodne i zdrowe posiłki. Brak dodanych cukrów lub nawet złych tłuszczów w produktach pozwala na odchudzanie diety. Ciało będzie czerpać z rezerw, dopóki nie będzie już zapasów tłuszczu, które stopniowo powstawały z powodu cukru przemysłowego.

Najczęściej stosowanymi owocami są truskawki, winogrona, jabłka, banany, mango, jagody, jeżyny, cytryny i wiele innych.

W każdym razie wybór produktów powinien być naturalny, a nie pochodzić z rolnictwa chemicznego . W tej perspektywie owoce powinny pochodzić z farmy permakultury. Ma to pozwolić owocom rosnąć w środowisku naturalnym i bez pestycydów. Jeśli jednak nie jest to dostępne w twoim domu, postaraj się faworyzować produkty ekologiczne, które nawet jeśli nie są idealne, pozwolą ci na dietę paleo.

Warzywa

Wszystkie warzywa są dozwolone w tej diecie inspirowanej jaskiniowcami.

Ważne jest, aby wybrać produkt ekologiczny z rolnictwa przejściowego.

Są to warzywa uprawiane bez pestycydów i innych nawozów chemicznych. Jednak w warzywach mogą nadal występować ślady szkodliwych produktów . Dozwolone są szpinak, marchew, zielone warzywa, cykoria, buraki i wiele innych, takich jak fioletowy słodki ziemniak .

Szczególną cechą tej diety odchudzającej jest zakaz stosowania cukru przetworzonego i innych składników z dodatkami chemicznymi. Ale jeśli nadal chcesz sezonować, masz sól, pieprz, przyprawy, sok z cytryny itp.

Mięso i ryby

Paleo nie zezwala na spożywanie konserw mięsnych i rybnych.

Hot dogi to na przykład przetworzone mięso.

Boczek, krewetki, łosoś, drób, indyk, polędwiczki wieprzowe i wiele innych są dozwolone w preparatach.

Jeśli chodzi o metodę gotowania, ważne jest, aby stosować naturalne oleje i oleje roślinne, takie jak oliwa z oliwek, olej kokosowy lub olej z awokado.

Konieczne jest zmniejszenie lub nawet zakazanie przetworzonych składników lub zawierających pierwiastki chemiczne.

Jakie pokarmy są niedozwolone w diecie paleo?

Dieta paleo jest często kontrowersyjna dla tych, którzy ją przestrzegają.

Najważniejszą rzeczą jest szanowanie zabronionej żywności.

Pochodzenie i istnienie żywności z czasów prehistorycznych jest drugorzędne w stosunku do żywności nieautoryzowanej.

Rafinowane cukry, soki owocowe, napoje gazowane, płatki zbożowe, cukierki, ciasta, makarony, ryż, fasola i produkty mleczne są zabronione w paleo.

Produkty zabronione to głównie produkty, które powodują otyłość.

Paleo stało się popularne, ponieważ skutecznie traci na wadze. Receptury są zróżnicowane dla tej diety, która podkreśla naturalną żywność i bez dodatków.