Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Kiedy widzimy gwiazdy noszące najnowsze i najwspanialsze pierścionki zaręczynowe, wszyscy jesteśmy aż nazbyt świadomi, że przekraczają to, na co nas stać. Pierścionek zaręczynowy może mieć różne kształty i rozmiary, a cena może się znacznie różnić.

Rodzaje pierścionków zaręczynowych

Ogromna liczba rodzajów pierścionków może sprawić, że wybór jednego z nich będzie nieco zniechęcający. Często wygląd i cena pierścionka to dwa główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. A te znacznie się różnią.

Metale na pierścionek zaręczynowy

Najpopularniejszymi metalami na pierścionki zaręczynowe są platyna, złoto i srebro. Naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie i wszystko zależy od osobistych preferencji!

Platyna to bardzo wytrzymały metal . W rzeczywistości został usunięty z rynku jubilerskiego podczas drugiej wojny światowej, ponieważ był potrzebny do celów wojskowych. Jest droższy niż złoto i około 30 razy rzadszy. A ponieważ jest to mocny metal, jest również najczystszy – często sprzedawany z czystością 95%.

Czyste złoto jest zbyt miękkie do sprzedaży, więc jest mieszane z innymi metalami, co może naprawdę zmienić jego wygląd. Na przykład żółte złoto to czyste złoto w połączeniu z niewielką ilością srebra i miedzi, nadające ciepły wygląd. Z drugiej strony białe złoto jest genialne. Zasadniczo jest to czyste złoto zmieszane z palladem i srebrem lub z niklem, miedzią i cynkiem. Stanowi idealną bazę dla diamentów i wspaniale je uzupełnia.

Jeśli szukasz czegoś innego, różowe złoto może być dla Ciebie idealne. Jest to czyste złoto i miedź, a jak wiemy, ma wspaniały czerwony odcień. Im więcej miedzi jest połączona, tym bardziej czerwony wygląda.

Srebro standardowe to kolejny bardzo popularny metal. Jego przystępna cena i piękna prostota to właśnie to, czego wielu szuka. Podobnie jak złoto, czyste srebro jest zbyt miękkie, aby zrobić biżuterię. Dlatego łączy się go z miedzią lub innymi metalami, aby zwiększyć jego trwałość.

Oprawa pierścionka zaręczynowego

Oprawa pierścionka może znacząco wpłynąć na jego cenę. Niektóre ustawienia mają więcej diamentów lub wymagają większego kunsztu, co oczywiście powoduje, że są droższe.

Pierścionki zaręczynowe Solitaire są najbardziej popularne na rynku. Ich tradycyjny styl, z pojedynczym diamentem osadzonym na metalowej opasce, świetnie wygląda z obrączką. Pierścionki zaręczynowe z naprężeniem są podobne, ponieważ często mają tylko jeden diament na pasku. Diament jest utrzymywany w miejscu dzięki ciśnieniu metalu i jest przeznaczony do „ściskania” kamienia.

Pierścienie Halo mają duży centralny diament otoczony mniejszymi kamieniami, które znajdują się na pasku. Często zespół jest również ozdobiony klejnotami, co może podnieść jego cenę. Innym bardzo popularnym pierścionkiem z wieloma diamentami jest pierścionek zaręczynowy z trzema kamieniami. Ma trzy diamenty na pasku, przy czym środkowy jest zwykle największy. Prawdopodobnie widziałeś jeden wcześniej, ponieważ wydziela szczególnie lśniący wygląd.

Diamentowe kształty

Po wybraniu diamentu musisz wybrać jego kształt. Niektóre są dobrze znane, jak owalne lub okrągłe diamenty. Ale inni potrzebują więcej wyjaśnień.

Popularnym wyborem jest na przykład diament w kształcie księżniczki. To szczególne cięcie ma miejsce, gdy profil diamentu skierowany do góry jest kwadratowy, a widok z boku wygląda jak odwrócona piramida. Diamenty o szlifie poduszkowym są połączeniem okrągłych i kwadratowych konturów i są uważane za bardziej styl antyczny. Jest też krój markizowy, który ma dość dramatyczny kształt. Zasadniczo wygląda jak wydłużony owal, przez co może wydawać się większy niż w rzeczywistości.

Należy pamiętać, że ceny diamentów mogą się różnić w zależności od sprzedawców detalicznych. Według jednego ze sprzedawców biżuterii w USA kolejność od najbardziej do najtańszego kształtu diamentu jest następująca:

  1. Okrągły
  2. Gruszka
  3. Markiza
  4. Serce
  5. Księżniczka