Jakie gadżety warto mieć podczas wakacji z dzieckiem?

łóżeczko turystyczne

 Wyjeżdżając na wakacje z dzieckiem, trzeba być gotowym na sporą wyprawę. Niezależnie od miejsca podróży, wyjazd z dzieckiem to ogromne wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Warto mieć ze sobą akcesoria, takie jak łóżeczko turystyczne, które wiele ułatwia.

Czym charakteryzuje się łóżeczko turystyczne?

Na rynku dostępnych jest wiele łóżeczek, jednak są one nieco inaczej skonstruowane. Łóżeczka turystyczne to przede wszystkim modele zaprojektowane tak, by były mobilne i łatwe w przenoszeniu lub ewentualnym złożeniu. Właśnie to czyni je produktami uniwersalnymi i świetnie sprawdzającymi się w podróży na przykład samochodem. Są one świetne także wtedy, gdy trzeba je często przestawiać i mieszkać w mocno improwizowanych warunkach, a zwykłe łóżeczka są zbyt nieporęczne. W skrajnych przypadkach takie łóżeczko świetnie sprawdzi się także w małym mieszkaniu. Poza tym, że są one łatwe w złożeniu, często mają też wbudowane kółka, przez co są bardzo łatwe w przestawianiu.

Łóżeczko turystyczne czy zwykłe?

Często pojawia się pytanie, czy jest sens kupować łóżeczko turystyczne. Biorąc pod uwagę, że cena takiego łóżeczka wcale nie jest wygórowana, jest to bardzo dobre rozwiązanie w wielu sytuacjach. Idealnie sprawdzi się wtedy, gdy wyjeżdża się na wakacje z małym dzieckiem, ale nie chce się, by spało ono z rodzicami w jednym łóżku. Większość modeli jest tak projektowana, by zajmowała jak najmniej miejsca po złożeniu. To, jak się składają łóżeczka turystyczne dla dzieci, można porównać do składania namiotu. Po złożeniu przeciętny namiot jest nie większy od plecaka – tak samo jest z łóżeczkiem turystycznym. Dzięki temu z powodzeniem zmieści się w bagażniku samochodowym, nie zabierając zbyt wiele miejsca. Po rozłożeniu będzie to zaś pełnowymiarowe łóżeczko.

Taki turystyczny wariant łóżeczka często uda się zmieścić nawet do dużej walizki podróżnej, więc daje ono spore możliwości jeśli chodzi o komfortowe podróżowanie. Nie należy zapominać, że będzie też idealne dla osób, które muszą mieszkać z małym dzieckiem na przykład w małej kawalerce lub mają do dyspozycji tylko pokój, który na co dzień jest normalnie eksploatowany. Ewentualne złożenie łóżeczka turystycznego to jedynie kilka chwil, więc można je wykorzystać na wiele sposobów.

Na co zwrócić uwagę przy łóżeczku turystycznym?

Nabywając łóżeczko turystyczne, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego wymiary przed złożeniem oraz po złożeniu. Są one kluczowe dla osób, które chcą z nim podróżować, a mają ograniczone miejsce w bagażniku, lub walizce. W drugiej kolejności warto zwrócić uwagę na to, z czego wykonana jest rama łóżeczka. Najsolidniejsze będą ramy stalowe, które trudno uszkodzić poprzez przypadkowe przygniecenie lub podczas rozkładania i składania. Jeśli łóżeczko ma być często przestawiane, warto też zwrócić uwagę, czy dany model ma również kółka. Niektóre z modeli mają nawet płozy dedykowane do bujania, co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku niemowlaków. Warto też sprawdzić, czy łóżeczko nie jest zbyt ciężkie. Optymalna waga dająca komfort podczas przenoszenia i rozkładania to nie więcej niż 10-15 kilogramów.

Jakie akcesoria do łóżeczka w podróży?

Niektóre łóżeczka turystyczne mają dołączone dodatkowe akcesoria. Jeśli ich nie ma, warto je dokupić. Praktyczne w podróży okażą się na przykład dodatkowe półki montowane na łóżeczku, przewijak, czy stelaż na grzechotkę, który jest montowany do łóżeczka. Łóżeczka zazwyczaj posiadają już pokrowce do transportu, więc nie trzeba ich dokupować.