Jakie opakowania kartonowe zrobią wrażenie na Twoich klientach? Dowiedz się, dlaczego są ważne

Jakie opakowania kartonowe zrobią wrażenie na Twoich klientach? Dowiedz się, dlaczego są ważne

Niezależnie od tego, jaki rodzaj biznesu online prowadzisz, wiesz doskonale, że fundamentem jego działania jest wysyłka zamówień do klienta. Towar musi dojechać pod jego drzwi w nienaruszonym stanie. Niezbędne okazują się zatem opakowania kartonowe. Nie powinieneś jednak pozostawiać kwestii wyboru tych elementów przypadkowi. Czy wiesz, że opakowanie, w którym Twój klient otrzyma zamówienie, wpływa na jego opinię na temat Twojej firmy? Sprawdź, w jakie opakowania warto zainwestować, by klienci do Ciebie wracali.

Opakowania kartonowe i ich funkcje w Twoim biznesie

Czy wiesz, że opakowanie stanowi jeden z kluczowych elementów całego zamówienia? Warto wziąć to pod uwagę, wybierając opakowania kartonowe do swojej firmy. Jakie funkcje pełnią one w przedsiębiorstwie?

1. Logistyka – klient chce otrzymać zakupiony produkt w całości, dlatego też należy odpowiednio zabezpieczyć towar. Dotyczy to szczególnie delikatnych artykułów.

2. Marketing – budowanie rozpoznawalności i wizerunku Twojej firmy to czynniki bardzo istotne, szczególnie w dobie ogromnej konkurencji na rynku. Opakowanie kartonowe jest doskonałym nośnikiem informacji, a także sposobem na komunikowanie się z klientem. Logo i design pudełka subtelnie zapadają w pamięć konsumentowi.

Jakie opakowania kartonowe warto wybrać?

O sukcesie Twojej firmy świadczy to, czy opakowania kartonowe spełniają zarówno funkcję logistyczną, jak i marketingową. Oznacza to, że pudełka absolutnie nie mogą być przypadkowe. Przede wszystkim muszą być solidne, czyli wykonane z wysokiej jakości tektury, która zapewnia przesyłce stabilizację i zapobiega dostaniu się szkodliwych zabrudzeń do jej wnętrza. Świetnym materiałem okazuje się tektura falista, lita lub kaszerowana. Wykonane z nich opakowania możesz zaprojektować np. w firmie PACK-PRINT – z jej ogromnego asortymentu z pewnością wybierzesz idealne pudełka! Co więcej, opakowania kartonowe powinny być atrakcyjne wizualnie. Dzięki temu nadają się do ponownego wykorzystania, np. do przechowywania drobiazgów.