Jakie pióro wieczne Waterman wybrać?

Wybór pióra wiecznego dla siebie, swojej pociechy lub innej bliskiej nam osoby nie należy do najłatwiejszych zadań. Ta wydawać by się mogło bardzo prosta i nieskomplikowana czynność, wymaga od nas fachowej wiedzy i konkretnego researchu na piśmienniczym rynku. Jeśli zastanawiacie się, czym kierować się wybierając pióro i jakie pióro wieczne Waterman wziąć pod uwagę – zostańcie z nami do końca. Mamy dla Was kilka wskazówek!

Zwróć uwagę na design piór wiecznych, jakie oferuje marka Waterman

Wygląd to cecha, przez której pryzmat nie należy oceniać ludzi. Z piórami wiecznymi jest jednak odrobinkę inaczej. Pióro musi się nam podobać, a modele dostępne w ofercie marki Waterman są niczym mikroskopijne dzieła sztuki. Ich projektant włożył w nie mnóstwo serca i precyzji. Do wyboru macie modele bardziej klasyczne, jak chociażby Waterman Carene, ale także te nowoczesne, o prostym korpusie, z twistem w postacie militarnego wzoru, np. Pióro wieczne Waterman Allure kamuflaż CT. Bez względu na to, jakie wzornictwo przypadnie Wam finalnie do gustu, wybierając pióro sygnowane logo popularnej i lubianej przez klientów marki Waterman, możecie mieć pewność, że będziecie zadowoleni. Wszystkie modele, które wyszły spod ręki tej firmy to gwarancja najwyższej jakości i miłości włożonej w ich produkcję. Powstają one z myślą o wszystkich, dla których pisanie nie jest zwyczajnym kreśleniem krzywych kresek po papierze, a prawdziwą pasją i sztuką.

pioro-waterman

Stalówka pióro wiecznego Waterman – na jaką się zdecydować?

W sklepach znajdziecie pióra wieczne z różnego rodzaju stalówkami. Zwykle są one oznaczane literami od EF, przez F, M, B, aż do BB, gdzie EF oznacza stalówkę bardzo cienką, a BB stalówkę bardzo grubą, przy czym warto zaznaczyć, że to oznaczone symbolem EF są bardzo rzadko spotykane i stosunkowo ciężko jest się w nie zaopatrzyć. Wybór grubości stalówki zależy od waszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Mówi się jednak, że naukę pisania piórem wiecznym lepiej zaczynać od cienkiej stalówki i w miarę rozwoju naszych umiejętności, zwiększać jej grubość. Jeśli szukacie pióra nie dla siebie, a dla swojej pociechy, koniecznie postawcie na stalówki zakończone mikroskopijnej wielkości kuleczką. Dzieciaki, które uczą się dopiero pisania, nie mają świadomości, jak mocno powinny dociskać pióro do papieru. Kuleczka uchroni ich stalówkę przed ewentualnym rozwarstwianiem się, a Was przed kolejnym wydatkiem – nowym piórem wiecznym.

Polecane modele, czyli jakie pióro wieczne Waterman kupić?

Przeglądając ofertę marki Waterman w poszukiwaniu pióra idealnego, koniecznie weźcie pod uwagę takie modele jak: