Jakie preparaty stomatologiczne warto mieć w swoim gabinecie? Podpowiadamy

Jakie preparaty stomatologiczne warto mieć w swoim gabinecie? Podpowiadamy

Planujesz otwarcie gabinetu stomatologicznego? A może już w nim pracujesz? Na pewno nie brakuje w nim odpowiednich instrumentów, urządzeń i szeregu innych, niezbędnych akcesoriów. Kompletując wyposażenie, nie możesz pominąć grupy preparatów stomatologicznych. Jakie mogą przydać Ci się w codziennej pracy, niezależnie od Twojej specjalizacji? Z naszego dzisiejszego artykułu dowiesz się, jakich specyfików nie może zabraknąć w Twojej apteczce.

Preparaty stomatologiczne i ich zastosowanie

Niezależnie od rodzaju wykonywanych przez Ciebie zabiegów, w niemal każdym z nich konieczne będzie użycie preparatów stomatologicznych. Przydają się szczególnie w chirurgii i endodoncji, ale są również niezbędne w stomatologii zachowawczej czy protetyce. Ich zastosowanie w dużej mierze warunkuje powodzenie przeprowadzonego zabiegu i bezpieczeństwo pacjenta. Różnią się od siebie składem i zaleceniami związanymi z ich użyciem, co daje Ci możliwość dobrania odpowiedniego specyfiku do charakteru procedury i do potrzeb pacjenta. W najprostszym podziale wyróżnia się:

– preparaty do tamowania krwawienia,

– opatrunki do leczenia stanów zapalnych,

– specyfiki przydatne do zabiegów endodontycznych (np. do odtłuszczania kanału),

– nici i pasty retrakcyjne,

– materiały do szynowania zębów.

Preparaty stomatologiczne, które musisz mieć

Pacjenci odwiedzają gabinety stomatologiczne z różnymi schorzeniami. Najczęściej jednak konieczna jest szybka i skuteczna interwencja. Choć grupa specyfików i leków stomatologicznych jest dość obszerna, każdy specjalista powinien mieć kilka z nich zawsze na stanie. Jakie preparaty stomatologiczne musisz mieć? Wytypowaliśmy najważniejsze:

Alustat – stosowany do tamowania krwawień przydziąsłowych,

Alveogyl – opatrunek odkażający i przeciwbólowy,

Canal Dry, Tubulicid Plus – preparaty do odtłuszczania i oczyszczania kanałów,

Calasept Plus – środek do czasowego wypełnienia kanału,

nici i pasty retrakcyjne – specyfiki do czasowego odsunięcia tkanki miękkiej od zęba,

ViscoStat – tamuje krwawienie i wspomaga tworzenie czopów skoagulowanej krwi,

Glucosite – płyn do przepłukiwania kieszonek dziąsłowych.

Gdzie warto kupić preparaty stomatologiczne?

Dobór właściwych preparatów stomatologicznych to kwestia uzależniona od specyfiki świadczonych w gabinecie usług. Mimo to, warto znaleźć takie źródło zaopatrzenia, w którym nie będzie trudności z dostępnością towaru. Jeśli zabraknie Ci niezbędnego do pracy środka, powinieneś mieć pewność, że zamówiony błyskawicznie do Ciebie dotrze. Nie da się ukryć, że prowadzenie własnego gabinetu to niemały koszt, dlatego ceny preparatów mają znaczenie. Muszą one jednak iść w parze z jakością. Specjalistyczny e-sklep Molarr oferuje preparaty stomatologiczne od cenionych wśród lekarzy producentów, z bardzo atrakcyjnymi warunkami sprzedaży. Pamiętaj, że powodzenie wielu przeprowadzanych przez Ciebie zabiegów zależy właśnie od dobrania właściwych i bezpiecznych dla pacjenta specyfików.