Jakie są zalety regularnej aktywności fizycznej?

W ciągu ostatnich 40 lat wiele badań wykazało ponad wszelką wątpliwość korzyści płynące z aktywności fizycznej. Według tych badań stwierdzamy, że zdrowie i jakość życia osiadłych populacji znacznie się poprawiają, gdy przyjmują bardziej aktywny tryb życia. Wynika to głównie z korzystnego wpływu sportu na ogólny stan zdrowia.

Dlaczego warto uprawiać sport?

Praktyka regularnej aktywności fizycznej jest korzystna dla lekarza bez względu na jego wiek i wagę. Wielu pracowników służby zdrowia uważa również, że regularna aktywność fizyczna wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem cukrzycy, nadciśnienia i raka jelita grubego.

Zmniejsza się także ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i chorób związanych z nadwagą. Aby jednak móc korzystać ze wszystkich jego zalet, trzeba mieć niezbędną motywację do uprawiania sportu. Zadanie nie zawsze jest łatwe w zależności od wielu czynników.

Zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym

Pod koniec badań kanadyjscy naukowcy byli w stanie udowodnić, że regularna aktywność fizyczna może zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych o ponad 50%. Pomaga to zapobiegać niektórym chorobom sercowo-naczyniowym.

Wpływ na umysł

Niewiele osób wie o tym, ale sport ma niesamowity wpływ na umysł. Rzeczywiście, sport pomaga regulować nastrój, a zatem skutecznie walczy z depresją. Sport pozwala również na uwolnienie pary i uwolnienie nagromadzonego stresu.