Już w czasach starożytnych kobiety próbowały zwiększyć swoją atrakcyjność poprawiając swój wygląd. Wraz z upływem czasu powstało kilka kierunków nauki, które w różnym stopniu oraz przy wykorzystaniu różnych metod, pozwalają zachować piękny i zdrowy wygląd przez długi czas. Jednym z tych kierunków jest medycyna estetyczna, która posiada stosunkowo krótką historię.
Czym zajmuje się medycyna estetyczna?
Medycyna estetyczna jest nauką zajmującą się pielęgnowaniem, badaniem i przywracaniem atrakcyjności fizycznej. Od kosmetyki odróżnia ją to, że zabiegi wykonywane są jedynie przez doświadczonych lekarzy w trakcie których wykorzystywane są środki medyczne. Swoje metody medycyna estetyczna opiera na mało inwazyjnych zabiegach oraz działaniu leków, które opóźniają proces starzenia się skóry oraz poprawiają jej wygląd.
Na czym polega medycyna estetyczna?
Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród kobiet, ale także coraz częściej u mężczyzn. Nowoczesne preparaty i metody pozwalają uzyskać coraz większe możliwości niwelowania i zapobiegania niedoskonałości skóry. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie naturalnej poprawy wyglądu, dającej wrażenie zadbanej, zrelaksowanej oraz wypoczętej twarzy.
Wszystkie zabiegi w klinice estetycznej są wykonywane przez lekarzy, a ich realizację poprzedza wywiad, mający na celu zidentyfikować problemy pacjenta. Warto zaufać specjalistom i zdać się na ich opinię, ponieważ wykonanie zbyt wiele zabiegów może skutkować nieestetycznym, sztucznym wyglądem.
Jakie zabiegi oferuje klinika medycyny estetycznej?
Gabinet medycyny estetycznej oferuje różnorodne usługi z wielu zakresów. Najpopularniejsze z nich to:
- Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – wstrzyknięcie kwasu w ubytki wypełnia je od środka. Dodatkowo kwas wzmacnia właściwości ochronne skóry, chroni ją przed utratą wody oraz eliminuje wolne rodniki. Stosuje się go w redukcji zmarszczek, które nie mogą być poddane botoksowi.
- Botoks – wstrzyknięcia toksyna botulinowa redukuje widoczność zmarszczek mimicznych oraz działa relaksująco na mięśnie.
- Wolumetria twarzy – pod skórę aplikowany jest preparat z kwasem hialuronowym, a następnie lekarz delikatnym masażem, równomiernie go rozprowadza. Ma na celu przywrócić młodzieńczy, miękki owal twarzy.
- Niechirurgiczny lifting twarzy – nakłucie skóry twarzy oraz wprowadzenie na granicy tkanki podskórnej oraz skóry właściwej nici z polipropylenu. Ma to na celu przywrócenie młodzieńczego konturu, poprzez napięcie i podciągnięcie skóry.
- Mezoterapia – dostarczanie do głębszych warstw skóry substancji odżywczych, w celu poprawienia kondycji skóry. Zabieg pobudza skórę do rewitalizacji. Ma ona szerokie zastosowanie (redukcja cellulitu, rozstępów, zmarszczek lub wypadania włosów).
- Powiększanie ust – polega na wstrzyknięciu w usta wypełniacza (przeważnie kwasu hialuronowego) w celu zmiany ich wielkości.
- Lipoliza iniekcyjna – wprowadzanie do tkanki tłuszczowej leków, prowadzących do jej rozpadu. Ma na celu usunięcie małych ilości tłuszczu, np. z podbródka.
- Wampirzy lifting – ostrzykiwanie skóry pacjenta osoczem bogatopłytkowym pobranym z jego krwi, w celu stymulacji skóry do rewitalizacji.
Lipoliza ultradźwiękowa – wykorzystanie fal ultradźwiękowych do rozpadu pęcherzyków gazu w komórkach tłuszczowych.