Joga dla dzieci – co warto wiedzieć?

Dzieci uwielbiają się ruszać – chcą się kręcić, trząść i wiercić. Joga daje ci te zabawne małe kształty, które możesz wypróbować swoim ciałem. Kształty pozycji naprawdę nadają się do dzieci, ponieważ uwielbiają eksperymentować.

Aspekt uważności jest dobry, ponieważ dzieci są naprawdę dostrojone do swoich uczuć – dzieci są swego rodzaju uosobieniem uważności. Wszystkie są bardzo obecne w teraźniejszości. Uważność pomaga im uzyskać przestrzeń między sobą a swoimi emocjami, co moim zdaniem ostatecznie prowadzi do Ciebie dorastać w bardziej przemyślany i świadomy sposób.

Teraz, w zamknięciu, to serce dla tego rodzaju rzeczy. Aby dzieci były w stanie akceptacji i świadomości swoich emocji – nie próbujemy uciec od emocji, te trudne są tak samo mile widziani jako dobrzy. Wszyscy są częścią tego, kim jesteśmy jako istoty ludzkie.

Kiedy jest najlepsza pora dnia, aby dzieci ćwiczyły jogę?

Zaledwie 5–10 minut dziennie to wspaniała rzecz na przebudzenie ciała lub po prostu dostrojenie się, połączenie umysłu i ciała.

Jeśli chodzi o porę dnia, to zależy od twoich uczuć i każde dziecko jest inne. Niektóre dzieciaki lubią ćwiczyć jogę trochę przed snem, żeby się wyciszyć i zrelaksować. Inni lubią to robić z samego rana. W szkole nauczyciele często robią to po przerwie obiadowej. To miły sposób na odzyskanie koncentracji.

Jedną z wielkich rzeczy dla dzieci jest posiadanie autonomii, poczucie czegoś, co mogą kontrolować. Oznacza to, że wchodzą w to z dużo większym entuzjazmem i motywacją i chcą dojść do końca, ponieważ mają wybrałem to. To cenna rzecz i jeden z powodów, dla których zaczęliśmy umieszczać filmy online, zamiast prowadzić zajęcia na żywo.