Klapki czy japonki – jakie buty zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd?

Klapki czy japonki - jakie buty zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd

Mężczyźni zazwyczaj mają dużo mniejsze problemy z doborem obuwia adekwatnego do konkretnej sytuacji. Nie inaczej jest gdy chodzi o wakacyjne wyjazdy. Część panów chce zakładać, jak w sytuacjach codziennych, obuwie sportowe – trampki lub sneakersy. Jednak w przypadku wyjazdu w cieplejsze obszary czy wyjścia na plażę może być to problematyczne. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będą buty bardziej odkryte, lżejsze, z których łatwiej usunąć piasek i drobne kamienie. Czym kierować się przy wyborze obuwia na wakacyjny, plażowy wyjazd? Czy lepszym rozwiązaniem są japonki męskie czy też klapki plażowe będą wygodniejsze? Czy konieczne jest zapakowanie większej liczby par obuwia na wakacyjne wojaże? Cel wakacyjnych podróży a dopasowane do niego obuwie – kiedy konieczne są buty do noszenia w wodzie?

Obuwie na wakacyjny, plażowy wyjazd – czym kierować się przy wyborze?

Wakacje są czasem gdy powinno się odpoczywać i czuć wygodnie. Nie inaczej wygląda sprawa z obuwiem. Buty, które chce się zabrać na wakacyjny, plażowy wyjazd powinny być bardzo wygodne i łatwe gdy chodzi o zachowanie czystości, aby nie trzeba było ich co chwilę oczyszczać z piasku i kurzu. Część panów uzna oczywiście, że najwygodniejsze są buty sportowe, ostatecznie mocno zabudowane sandały, ale warto wybrać również klapki lub japonki męskie, ponieważ ich noszenie na plaży pozwala w każdej chwili pozbyć się natrętnego, wszędobylskiego piachu, a dodatkowo stopa oddycha i nie poci się w obuwiu tego typu.

Klapki czy japonki męskie – które buty będą wygodniejsze do noszenia na plaży?

Gdy mężczyzna zdecyduje się na mniej zabudowane obuwie pozostaje mu dylemat czy postawić na klasyczne klapki plażowe czy też japonki męskie. Te pierwsze pozostawiają stopie więcej swobody, zaś drugie lepiej przylegają do stopy. Zaleca się aby buty tego typu przed wyjazdem wakacyjnym nosić w domu lub na spacery, szczególnie japonki mogą obcierać stopę między palcami gdy stopa się spoci. Dlatego też warto przyzwyczaić stopy do noszenia konkretnej pary butów męskich, aby na wakacjach nie borykać się z problemami zdrowotnymi.

Jakie buty warto zapakować na wakacyjną podróż w ciepłe kraje?

Jednak czy na wakacje w ciepłe kraje warto zapakować tylko klapki lub japonki? Warto rozważyć jakie aktywności są możliwe w miejscu docelowym. Jeśli poza leżeniem na plaży i kąpielach w morzu planuje się zwiedzanie warto zabrać jeszcze przynajmniej jedną parę nieco solidniejszych butów. Zwłaszcza w takich krajach jak Grecja czy Chorwacja warto przygotować się na wyjście w góry czy na dłuższe spacery po zabytkach. Do walizki warto wrzucić wtedy sandały czy lekkie, materiałowe trampki – będą one przydatne w takich sytuacjach.

W jakich miejscach konieczne jest noszenie obuwia również w wodzie?

Przed zagranicznym wyjazdem nad morze warto dowiedzieć się jaki rodzaj plaży jest w miejscu docelowym. W Chorwacji, Czarnogórze czy Albanii dominują kamieniste plaże i dno morskie. Do walizki należy wtedy zapakować specjalne buty do brodzenia w wodzie. Ochronią one także przed jeżowcami czy rozgwiazdami, które mogą leżeć na morskim dnie.