Kosz Mojżesza – czym jest i dlaczego warto go zakupić?

Kosz Mojżesza – czym jest i dlaczego warto go zakupić?

Dla noworodków i niemowląt bardzo ważny jest sen. Istotne jest to, aby przeznaczone dla niego miejsce do spania było wygodne, bezpieczne i przytulne. Dobrym rozwiązaniem może być kosz Mojżesza. Co to takiego? Dlaczego warto się na niego zdecydować? Wyjaśniamy.

Czym jest kosz Mojżesza?

Zastanawiasz się, czym dokładnie jest kosz Mojżesza. Otóż jest to po prostu alternatywa dla zwykłego dziecięcego łóżeczka. Tego typu kosze wykonuje się najczęściej z łusek kukurydzianych lub z wikliny. Wyglądem przypominają one dużą misę. Co ważne, kosze Mojżesza są naturalne i ekologiczne, więc Twoje dziecko może bezpiecznie z nich korzystać. Warto wiedzieć, że takie rozwiązanie znane jest już od wielu lat. Podobno po raz pierwszy zastosowała je matka biblijnego Mojżesza, aby ocalić mu życie na rzece. Stąd też pochodzi jego nazwa.

Kosze Mojżesza polecane są przede wszystkim dla niemowląt do czwartego miesiąca życia. Maluch, który potrafi już siadać, będzie raczej czuł się w nim nieco niekomfortowo.

Jakie zalety ma kosz Mojżesza?

Bez wątpienia kosz Mojżesza ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim jest produktem naturalnym, co jest szczególnie ważne w przypadku maluchów, które dopiero co wyszły z brzucha mamy. Poza tym dziecko może być w nim otulone ze wszystkich stron i czuć się bezpiecznie. Istotne jest również to, że kosz Mojżesza wyróżnia się dużą mobilnością. Ma on niewielkie rozmiary i można go przenieść oraz zabrać ze sobą niemal wszędzie. Kosz może pełnić funkcję turystycznego łóżeczka. Co ważne, masz możliwość dokupienia do niego kołyski albo dedykowanego stojaka, który zapewni mu stabilność. Jeszcze jedną zaletą kosza jest jego ponadczasowy wygląd. Prezentuje się on bardzo elegancko, a zarazem jest uniwersalny i pasuje do każdego wystroju pokoju.

Jak widać, kosz Mojżesza to doskonałe rozwiązanie dla noworodków i niemowląt. Jeśli spodziewasz się dziecka, koniecznie rozważ zakup takiego kosza, a na pewno nie pożałujesz. Doskonale sprawdza się także jako prezent.