Które samochody marki Jeep dobrze sprawdzają się w trakcie jazdy po mieście?

ktore-samochody-marki-jeep-dobrze-sprawdzaja-sie-w-trakcie-jazdy-po-miescie

Marka Jeep to znany na całym świecie producent samochodów terenowych z napędem 4×4. Na początku swojej działalności amerykańska marka dostarczała na rynek głównie typowe auta użytkowe. Obecnie jednak Jeep produkuje również nowoczesne modele miejskie, które doskonale sprawdzają się podczas jazdy po dużych aglomeracjach. W dzisiejszym artykule przedstawimy wszystkie te auta. Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

Jeep Wrangler

Kultowy model, który jednoznacznie kojarzy się z producentem z Toledo. Wrangler to następca ikonicznego Jeepa CJ, który był pierwszym w historii autem terenowym oferowanym dla klientów prywatnych. Wszystkie poprzednie modele produkowane były z myślą o potrzebach amerykańskiej armii.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w salonie samochodowym ADF Auto z Wrocławia, który jest autoryzowanym dealerem marki Jeep: Od momentu debiutu w 1986 roku Wrangler jest dla producenta ze Stanów Zjednoczonych absolutnie najważniejszym modelem. To najbardziej „amerykańskie” z oferowanych przez Jeepa aut. Widać to zarówno po wyglądzie zewnętrznym, jak i osiągach. O tym, że Wrangler był projektowany z myślą o amerykański rynku, świadczą jego wymiary. Produkowana obecnie czwarta generacja ma w zależności od wersji 4334-4882 mm długości, 1821-1901 mm wysokości i 1894 mm szerokości. Na europejskich drogach, które są zdecydowanie węższe od tych budowanych w USA, auto prezentuje się monstrualnie. Nie przeszkadza to jednak fanom marki, którzy chętnie wybierają ten model. Wranglery nierzadko widywane są nie tylko w amerykańskich, ale i europejskich miastach.

Jeep Compass

W przeciwieństwie do Wranglera jest to najbardziej „europejski” z produkowanych współcześnie Jeepów. Ma to duży wpływ na zainteresowanie tym modelem na Starym Kontynencie. Compass stanowi ponad 40% sprzedaży całkowitej Jeepa w Europie.

Nic więc dziwnego, że produkowana obecnie druga generacja tego modelu z wyglądu zbliżona jest do oferowanych przez europejskich producentów crossoverów, aniżeli tradycyjnych samochodów terenowych ze Stanów Zjednoczonych. Zagorzali fani marki z Toledo mogą być więc nieco zawiedzeni. Z drugiej strony kochający funkcjonalne rozwiązania konsumenci z Europy są zachwyceni. Jeep Compass idealnie sprawdza się podczas codziennych dojazdów do pracy. Jest to doskonały wybór dla kierowców poszukujących rodzinnego auta miejskiego. Dostępna na rynku wersja hybrydowa 4xe Plug-In Hybrid umożliwia jazdę po mieście bez udziału jednostki spalinowej.

Jeep Renegade

Produkowany od marca 2014 roku Jeep Renegade odpowiada na potrzeby osób, którym zależy na maksymalnej funkcjonalności auta miejskiego. Ten najmniejszy z oferowanych obecnie przez amerykańskiego producenta modeli to wyśmienity wybór w przypadku kierowców, którzy wyżej od możliwości terenowych stawiają wygodę oraz komfort podróżowania. W trakcie jazdy po dużych aglomeracjach Renegade nie ma sobie równych.

Miejski charakter tego auta widoczny jest zarówno w wyglądzie zewnętrznym, jak i osiągach. Obok Compassa to drugi model, w którym zastosowany został innowacyjny napęd hybrydowy 4xe Plug-In Hybrid łączący w sobie wszystkie zalety jednostki spalinowej z silnikiem elektrycznym. Po pełnym naładowaniu akumulatorów auto może przejechać do 50 km w trybie całkowicie elektrycznym. W czasie przemierzania miejskich ulic jest to doskonałe rozwiązanie.

Jeep Grand Cherokee

Klienci salonów oferujących sprzedaż samochodów Jeep we Wrocławiu i innych miastach Polski mogą już składać zamówienia na nową wersję modelu Grand Cherokee. Piąta generacja następcy legendarnego Wagoneera na rynku pojawiła się oficjalnie na początku 2021 roku. Amerykański producent musiał przesunąć premierę o prawie dwanaście miesięcy. Wszystko przez światową pandemię COVID-19, która wstrzymała produkcję w fabrykach w USA.

Nowy Grand Cherokee jest już jednak dostępny, a miłośnicy luksusowych SUV-ów z segmentu E mogą cieszyć się wszystkimi jego zaletami. Podczas codziennej jazdy po mieście auto zachwyca nieporównywalnie wysokim komfortem prowadzenia. Oferowana w Europie hybrydowa wersja 4xe Plug-In Hybrid, wyposażona w czterocylindrowy silnik spalinowy o pojemności dwóch litrów, który wspomagany jest dwoma jednostkami w pełni elektrycznymi, generuje 380 KM mocy i 637 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To auto stworzone dla kierowców wymagających od samochodu czegoś więcej, czyli tej przysłowiowej kropki nad i.