Latarka wodoodporna niezbędnikiem każdego biwaku

Latarka wodoodporna niezbędnikiem każdego biwaku

Latarka wodoodporna tak naprawdę przydaje się w wielu różnych sytuacjach: nie tylko na biwaku, ale także np. podczas spływu kajakowego, uprawianiu jakiegoś sportu wodnego, przy nurkowaniu itd. Latarki wodoszczelnej nie znajdziesz w pierwszym lepszym dyskoncie – musisz udać się do sklepu specjalizującego się w konkretnej dziedzinie. Gdzie znaleźć tego rodzaju akcesorium? Ile kosztuje? Czego można od niej oczekiwać?

Polecane modele latarek wodoodpornych

Latarki wodoodporne to specyficzne przedmioty – różnią się znacząco od takich zwykłych, dostępnych w sklepach z drobną elektroniką. Przede wszystkim – jak wskazuje ich nazwa – dopuszczalne jest pełne zanurzenie do określonej głębokości bez ryzyka ich zepsucia. Są o wiele trwalsze od swoich niewodoszczelnych odpowiedników. Ponadto powinny dobrze leżeć w dłoni – także tej mokrej lub w rękawiczce. Przycisk – odpowiednio duży – pozwala na bezproblemowe włączenie w wymienionej wyżej sytuacji. Cena? Istnieją modele wodoodpornych latarek, których koszt naprawdę nie jest zbyt wygórowany. I właśnie te modele zamierzam Ci niżej przedstawić.

Tania i dobra

Pierwsza z latarek wodoodpornych, które zwróciły moją uwagę, to ta o nazwie Led Shallow Light. Co ją wyróżnia? Na pewno niska cena: w sklepach internetowych znajdziesz ją już za kilkadziesiąt złotych. Doskonała do nurkowania w niezbyt głębokiej wodzie. Idealna jako element wyposażenia każdej łodzi czy kajaka, docenią ją także stali bywalcy biwaków oraz amatorzy wędkowania. Poniżej postaram się wypunktować dla Ciebie jej specyfikację:

  • latarka wodoodporna Led Shallow Light wykazuje pełną szczelność podczas zanurzenia do głębokości maksymalnie 10m;
  • posiada duży i praktyczny włącznik, który umożliwia włączenie latarki wodoodpornej w ciemności lub gdy masz akurat ubrane rękawiczki;
  • jest wykonana z twardego tworzywa sztucznego charakteryzującego się dużą gęstością oraz z wysokiej jakości oksydowanego aluminium;
  • intensywność światła, którą oferuje ta wodoodporna latarka, to 180 lumenów;
  • zasięg świecenia: 25m na powierzchni i 20m pod wodą (drugi z parametrów jest oczywiście uzależniony od stopnia przejrzystości wody)

Jej przybliżony koszt to 70/80 złotych.

Coś lepszego?

Jeżeli nie masz nic przeciwko wydaniu przysłowiowych paru złotych więcej, to zaciekawi Cię może wodoodporna latarka Navisafe. Jej koszt to zaledwie 20 złotych więcej od omówionego wyżej poprzednika. A możliwości? Pozwolę Ci je ocenić samodzielnie:

  • wodoodporna latarka Navisafe zachowuje wodoszczelność nawet do głębokości 60 metrów;
  • korpus tej latarki wodoodpornej jarzy się w ciemnościach nawet przez 8 h…i to po zaledwie 10-minutowej ekspozycji na światło dzienne!
  • możliwe dwa tryby świecenia: światłem stałym oraz awaryjnym (pulsacyjnym);
  • daje super jasne i długo świecące światło.

Tego rodzaju wodoodporna latarka sprawdzi się w każdych warunkach, nawet tych ekstremalnych i niebezpiecznych. Idealna dla profesjonalnych nurków.

Którą latarkę wybrać?

Ta decyzja należy do Ciebie. Nieważne, na którą się zdecydujesz – z pewnością każda z nich odwdzięczy Ci się długą żywotnością i swoją funkcjonalnością. Po wodoodporne latarki w najkorzystniejszych cenach wybierz się na zakupy online – np. do sklepu GoSup.pl. Charakteryzuje się on błyskawicznym tempem realizacji zamówień i życzliwą obsługą, z którą można nawiązać kontakt w razie jakichkolwiek wątpliwości. I pamiętaj: dobra wodoodporna latarka będzie Ci służyć co najmniej przez kilka/kilkanaście lat. Nie oszczędzaj i nie inwestuj w podróbki – nie warto.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z https://seomamut.pl/