Ławki parkowe – jaki rozmiar wybrać do przestrzeni miejskiej?

Jaki rozmiar ławki parkowej wybrać do przestrzeni miejskiej? Wygoda użytkowania ławki parkowej zależy od kilku kwestii. Jednym z czynników jest wymiar elementu architektury miejskiej. W sklepach możesz znaleźć modele wykonane z różnych materiałów i jednocześnie w wielu rozmiarach. Dzięki temu możesz wybrać obiekt, który będzie idealnie pasował do wymagań i specyfiki terenu. Strzałem w dziesiątkę są ławki parkowe o długości 200 cm, które powstają z betonu wibrowanego, zbrojonego drutem 8 mm. Taki model pomieści trzy, a nawet cztery osoby. Takie obiekty nie przytłaczają swoim wyglądem i dobrze komponują się z większością elementów terenów zielonych. Przy wyborze obiektu do parku, powinieneś także zwrócić uwagę na głębokość siedziska i wysokość oparcia. Te wymiary mają istotny wpływ na poczucie komfortu osób, które chcą spocząć na dłuższą chwilę. Co więcej, ławka powinna być dostosowana do osób w różnym wieku – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dlatego nie może być ani za wysoka, ani za niska. Ławki parkowe – gdzie się sprawdzą? Ławki parkowe doskonale odnajdują się nie tylko w parkach. Mogą być montowane w wielu miejscach użyteczności publicznej, takich jak boiska sportowe, podwórka osiedlowe, place zabaw, starówki, przed domami kultury, przy fontannach czy amfiteatrach. Coraz częściej te elementy małej architektury można spotkać w prywatnych ogrodach, gdzie zapewniają komfort i relaks dla całej rodziny. Ławki parkowe ustawia się zazwyczaj w pobliżu oczek wodnych i przy altanach. Co więcej, obiekty pełnią funkcję dekoracyjną. Elementy charakteryzujące się nowoczesnym designem doskonale wzbogacają przestrzeń.

Ławki parkowe stanowią integralną część terenów zewnętrznych, która ma zapewnić przyjemny wypoczynek użytkownikom. Te elementy małej architektury miejskiej mogą mieć różne formy i wymiary. Zastanawiasz się, jaki rozmiar ławki parkowej wybrać do przestrzeni miejskiej? Czytaj dalej i dowiedz się, na co zwrócić uwagę dobierając model.

Jaki rozmiar ławki parkowej wybrać do przestrzeni miejskiej?

Wygoda użytkowania ławki parkowej zależy od kilku kwestii. Jednym z czynników jest wymiar elementu architektury miejskiej. W sklepach możesz znaleźć modele wykonane z różnych materiałów i jednocześnie w wielu rozmiarach. Dzięki temu możesz wybrać obiekt, który będzie idealnie pasował do wymagań i specyfiki terenu. Strzałem w dziesiątkę są ławki parkowe o długości 200 cm, które powstają z betonu wibrowanego, zbrojonego drutem 8 mm. Taki model pomieści trzy, a nawet cztery osoby. Takie obiekty nie przytłaczają swoim wyglądem i dobrze komponują się z większością elementów terenów zielonych. Przy wyborze obiektu do parku, powinieneś także zwrócić uwagę na głębokość siedziska i wysokość oparcia. Te wymiary mają istotny wpływ na poczucie komfortu osób, które chcą spocząć na dłuższą chwilę. Co więcej, ławka powinna być dostosowana do osób w różnym wieku – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dlatego nie może być ani za wysoka, ani za niska.

Ławki parkowe – gdzie się sprawdzą?

Ławki parkowe doskonale odnajdują się nie tylko w parkach. Mogą być montowane w wielu miejscach użyteczności publicznej, takich jak boiska sportowe, podwórka osiedlowe, place zabaw, starówki, przed domami kultury, przy fontannach czy amfiteatrach. Coraz częściej te elementy małej architektury można spotkać w prywatnych ogrodach, gdzie zapewniają komfort i relaks dla całej rodziny. Ławki parkowe ustawia się zazwyczaj w pobliżu oczek wodnych i przy altanach. Co więcej, obiekty pełnią funkcję dekoracyjną. Elementy charakteryzujące się nowoczesnym designem doskonale wzbogacają przestrzeń.