Mauritius wakacje 2021 -co musisz wiedzieć

Piękna wyspa Mauritius jest znana na całym świecie jako luksusowe miejsce na wakacje ze względu na jej piękno, różnorodność kultur i hipnotyczne białe piaszczyste plaże. Jeśli jednak planujesz podróż na tę idylliczną wyspę na Oceanie Indyjskim, są pewne rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim wyruszysz w podróż do odrobiny nieba na Ziemi!

Mauritius wakacje – przed zarezerwowaniem wakacji powinieneś wiedzieć

Lotniska

Na wyspie Mauritius znajduje się tylko jedno międzynarodowe lotnisko o nazwie Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport. Lotnisko znajduje się w pobliżu miasta Plaisance w regionie Plaine Magnien na południowym wschodzie wyspy. Międzynarodowe lotnisko znajduje się około 45 minut od Port Louis, stolicy Mauritiusa.

Waluta

Na Mauritiusie używa się rupii maurytyjskiej. Pieniądze można wymienić na lotnisku, w bankach i kantorach na całym Mauritiusie, chociaż zaleca się zabranie ograniczonej ilości gotówki, a resztę w czekach podróżnych.

Jazda na Mauritiusie

Ważne jest, aby wiedzieć, że na Mauritiusie jeździsz po lewej stronie. Na wyspie można używać tylko benzyny bezołowiowej. Ze względu na wysoki podatek importowy na nowe samochody oraz części zamienne, jazda na Mauritiusie może być droższa niż w Europie.

Szczepienia

Ze względu na skuteczne zwalczanie chorób tropikalnych, takich jak malaria i żółta febra, Mauritius jest stosunkowo wolny od tych chorób, co oznacza, że ​​szczepienia nie są rutynowo wymagane przed podróżą na Mauritius.

Wizy

Osoby posiadające ważny paszport EEU lub amerykański, wizy nie są wymagane, aby podróżować na Mauritius.

Język

Na Mauritiusie mówi się kilkoma językami, w tym kreolskim, angielskim, chińskim i hindi. Chociaż kreolski, oparty na francuskim, jest głównym językiem Mauritiusa, językiem urzędowym jest angielski, więc komunikowanie się podczas wakacji na Mauritiusie nie powinno stanowić większego problemu.

Opieka zdrowotna

Szpitale i opieka zdrowotna jest wolny na Mauritiusie zarówno dla mieszkańców i turystów. Na wyspie jest również wiele prywatnych klinik, które nie są bezpłatne, ale oferują pacjentom wyższą jakość usług. Zdecydowanie zalecamy wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego przed wizytą na Mauritiusie.

Podczas gdy wielu miejscowych pije wodę z kranu na Mauritiusie, bezpieczniej jest kupować wodę butelkowaną do picia.

Ponieważ silny jest niezwykle silny, ważne jest, aby zawsze nosić ochronę skóry o wysokim współczynniku i czapkę podczas przebywania na słońcu na Mauritiusie.

Klimat

Najgorętsze miesiące na Mauritiusie to okres od grudnia do marca, kiedy temperatury sięgają 30 stopni Celsjusza. Jest to również okres, w którym mogą wystąpić burze tropikalne.

Być może najlepszy czas na wakacje na Mauritiusie to lipiec i sierpień, kiedy temperatury są znacznie bardziej znośne w połowie 20 stopni Celsjusza.

Wskazówki

Na całym Mauritiusie turyści często dają napiwki miejscowym. Wysokość napiwku zależy oczywiście od poziomu obsługi i obsługi klienta, którą otrzymałeś. Podobnie jak w przypadku wielu krajów turystycznych, 10-procentowy napiwek jest często uważany za standard.