Modne nóżki meblowe – przewodnik po stylach!

Zobacz krótki przewodnik po stylach wnętrzarskich oraz nogach meblowych, który pomoże Ci w zaprojektowaniu spójnego i ładnego wnętrza.

Na ostateczny styl i charakter mebla wpływa wiele detali. W przypadku mebli tapicerowanych będzie to zastosowana tkanina oraz rodzaj pikowania / przeszycia. Natomiast w przypadku mebli twardych, takich jak komoda, czy szafka RTV główną rolę będzie odgrywać wykończenie frontu np. na wysoki połysk lub w naturalnym kolorze drewna. Jadnak w obu przypadkach, kluczowe są nóżki meblowe (a nawet ich brak). Z pewnością zauważyłaś, że meble w stylu skandynawskim mają wysokie nóżki w kolorze naturalnego drewna, natomiast nowoczesne meble częściej posiadają niskie nogi meblowe w kolorze srebrnym. Poniżej został przygotowany krótki przewodnik po stylach wnętrzarskich oraz nogach meblowych, który pomoże Ci w zaprojektowaniu spójnego, ładnego wnętrza.

Nóżki meblowe w kolorze naturalnego drewna – styl skandynawski

Styl skandynawski to popularny trend wnętrzarski. Sprawia, że wnętrza wydają się większe i jaśniejsze, ale z zachowaniem przytulności oraz rodzinnego charakteru. W kwestii kolorów dominuje biel, szarość oraz beż, ale te spokojne barwy zazwyczaj są przełamane dodatkami w intensywnych, optymistycznych kolorach, które odpowiadają za ożywienie pomieszczenia. Charakterystyczne dla tego stylu meble posiadają białe korpusy i fronty. Detalem dekoracyjnym są wstawki w fakturze drewna. Pojawiają się one w postaci blatu, otwartej półki, uchwytów oraz nóżek meblowych. Nogi meblowe w stylu skandynawskim są wysokie i zgrabne. Unoszą mebel od ziemi, nadając mu lekkości. Ostatnim dodatkiem stylu skandynawskiego są przytulne i miękkie tkanin. Kolorowe poduszki, zasłony oraz koce i pledy to MUST HAVE tego stylu.

Srebrne nogi do mebli – styl nowoczesny

Zastanawiasz się nad urządzeniem salonu w stylu nowoczesnym? Ten trend aranżacyjny szczególnie przypadł do gustu polskiemu społeczeństwu. W ofercie sklepów meblowych znajdziesz najwięcej modeli narożników oraz sof w tym wariancie. Styl nowoczesny doskonale sprawdza się w dużych, otwartych wnętrzach, gdzie mebel tapicerowany może być w centrum uwagi. Natomiast fronty mebli twardych przeważnie posiadają wykończenie na wysoki połysk, a półki posiadają dodatkowe oświetlenie LED. Do nowoczesnego stylu najczęściej są wybierane nóżki meblowe w kolorze srebrnym, które występuje w różnych odcieniach np. w matowym, satynowym, chrom. Kształt nowoczesnych nóżek może być bardzo zróżnicowany, od niskich podłużnych po okrągłe i wysokie kwadratowe.

Czarne nóżki do mebli – styl loftowy / industrialny

Nowością na rynku są meble w stylu loftowym i industrialnym. Trend na meble w stylu loft bardzo szybko rośnie, dlatego przy meblowaniu domu warto szczególnie zwrócić uwagę na ten właśnie asortyment. A czym charakteryzuje się styl loftowy / industrialny? Surowy, nieco chłodny wystrój – wśród materiałów dominuje beton, cegła, marmur, drewno oraz metal. Natomiast w kolorach mocno zaznacza się czerń, która może występować w dodatkach oraz w meblach np. w wykończeniu frontów lub w nóżkach. Czarne nogi meblowe doskonale podkreślają loftowy charakter mebli.

Z czego mogą być wykonane nóżki do mebli

Wśród nóg meblowych wyróżnia się trzy główne surowce do ich wykonywania: drewno, metal oraz plastik. W powyższym artykule zostały zaprezentowane nogi plastikowe, które cechują się bardzo wysoką wytrzymałością oraz jakością. W odróżnieniu od nóg drewnianych nie pękają, a przy ich produkcji nie trzeba odrzucać sztuk, które mają problematyczne sęki lub nierówną powierzchnię. Ponadto nogi plastikowe mogą doskonale imitować różne faktury oraz oddawać ciekawe kolory, takie jak wymienione srebro czy czerń. Natomiast nogi metalowe w ofertach pojawiają się coraz częściej. Do ich największych atutów zalicza się interesujący, przestrzenny kształt, który doskonale współgra ze stylem industrialnym.

Zmień nogi w swoim meblu

Dzięki nogom meblowym możesz w szybki i łatwy sposób przeprowadzić metamorfozę mebla, który nie pasuje już do aktualnych trendów wnętrzarskich lub po prostu jego noga uległa zniszczeniu. Zastosowanie nowych nóg meblowych to doskonały sposób na renowacje starych mebli i nadanie im drugiego życia. Nogi do mebli możesz zakupić online w sklepie Mir-Tex24. W specyfikacji są podane wszystkie niezbędne wymiary, które pomogą Ci dopasować nogę do Twojego mebla!