Na co zwracać uwagę wybierając odpowiednie mieszkanie 2-pokojowe

na-co-zwracac-uwage-wybierajac-odpowiednie-mieszkanie-2-pokojowe

Mieszkania 2-pokojowe już od lat należą do najchętniej wybieranych przez klientów. Takie mieszkania gwarantują bowiem mieszkającym w nich osobom odpowiednią przestrzeń do życia, nie są bardzo drogie oraz są łatwe do utrzymania w czystości. W artykule podpowiadamy, na co powinno się zwracać szczególnie uwagę decydując się na kupno mieszkania 2-pokojowego oraz jakie warunki powinny spełniać takie mieszkania dla pary i dla rodziny z dzieckiem.

Dlaczego mieszkania 2-pokojowe są tak chętnie wybierane przez klientów?

Mieszkania 2-pokojowe są uniwersalne i świetnie sprawdzają się zarówno dla par, jak i dla młodych par z dzieckiem. Dużą zaletą takich nieruchomości jest przy tym ich stosunkowo niska cena zakupu, która jest związana z niewielkim metrażem. Mieszkania 2-pokojowe mogą mieć od 35 do nawet 48 m2 powierzchni. Ceny mieszkań liczone są w zależności od powierzchni, dlatego też niewielki metraż ma wpływ na stosunkowo niewielką ceną. W czasach, gdy ceny mieszkań cały czas tak bardzo rosną, ma to bardzo duże znaczenie, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy szukają dla siebie dopiero pierwszego mieszkania i dopiero budują swoje pozycje na rynku pracy. Jak dodaje nasz rozmówca, specjalista i doradca klientów z firmy deweloperskiej Eko-Bud pod Warszawą:

Najczęściej mieszkania 2-pokojowe w naszym biurze wybierają pary oraz młodzi ludzie z dzieckiem, dla których taki wybór jest spowodowany niską ceną niewielkiego metrażu i chęcią zamieszkania w mieszkaniu 2-pokojowym do czasu aż będzie ich stać na kupienie czegoś większego. Eko-Bud obecnie jest w trakcie realizacji inwestycji w Brwinowie pod Warszawą. Taka lokalizacja jest dla naszych klientów korzystna, bez problemu w każdej chwili będą mogli się bowiem dostać do Warszawy, a przy tym mogą kupić nieruchomość w znacznie niższej cenie niż w stolicy.

Jakie mieszkanie 2-pokojowe jest idealne dla pary?

Dla par i dla singli mieszkanie 2-pokojowe będzie na pewno najwygodniejsze. Na pewno jest na tyle duże, żeby każdy w razie potrzeby mógł sobie zapewnić trochę ciszy i spokoju. Zazwyczaj pary w jednym, większym pokoju organizują strefę dzienną, czyli salon, a w drugim pokoju sypialnię z wygodnym łóżkiem, szafą i stolikami nocnymi. Jeżeli jest taka możliwość, klienci od jakiegoś czasu chętnie łączą salon z aneksem kuchennym, dzięki czemu udaje im się uzyskać więcej przestrzeni i mieszkanie wydaje się być większe niż w rzeczywistości jest. Wiele osób szukając nowe mieszkanie 2-pokojowe zwraca na ten element szczególną uwagę.

Mieszkanie 2-pokojowe dla rodziny z dzieckiem

Mieszkania 2-pokojowe często są też kupowane przez młode pary z małymi dziećmi. Przez kilka pierwszych lat, kiedy dziecko jest jeszcze małe, na pewno takie rozwiązanie nie jest złe. Problem może się zacząć dopiero wówczas, gdy dziecko będzie już większe i będzie potrzebowało dla siebie więcej przestrzeni. Wówczas rozwiązaniem może być zrezygnowanie z salonu i wykończenie w jego miejscu drugiej sypialni. Jest to model znany z lat 90. ubiegłego wieku, kiedy pokój rodziców był jednocześnie pokojem wspólnym. W tym przypadku jednak lepiej, zamiast pokoju z aneksem kuchennym, wybrać jest mieszkanie z oddzielną kuchnią.

Jeżeli będzie istniała taka możliwość, w momencie gdy dziecko urośnie, będzie można też zmienić mieszkania na większe. Stare mieszkanie 2-pokojowe w takim przypadku można sprzedać lub przeznaczyć je do wynajęcia, co pomoże np. w uzyskaniu i w spłacie kredytu za nowe mieszkanie.