Na co zwrócić uwagę podczas projektowania magazynu?

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania magazynu?

Jak zaprojektować magazyn, aby spełniał nasze wymagania? Na co zwrócić uwagę? Co uwzględnić, w co warto zainwestować, a na czym i czy w ogóle warto oszczędzać?

Projektowanie magazynu – o czym należy pamiętać?

Magazyn to wyodrębniona część przestrzeni przeznaczona do składowania i przemieszczania zapasów na wyodrębnionym do tego terenie. Wyróżniamy zatem magazyny pod gołym niebem, hale magazynowe, piwnice, silosy lub składy, chłodnie oraz magazyny samonośne. Przy projektowaniu magazynu nie wystarczy mieć na uwadze tylko transport interesującego nas surowca. Należy również uwzględnić potrzeby personelu, magazynowania, składowania, manewru oraz bezpieczeństwa. Planowanie musi uwzględniać dynamikę i potrzeby rynku. W głównej mierze trzeba określić jaki typ towaru ma być przechowywany oraz w jakiej ilości.

Postaw na rozwiązania firmy Carcon!

Najprostsza hala magazynowa zazwyczaj składa się z bramy wjazdowo-wyjazdowej, wolnej strefy na manewry i kontrolę, strefy magazynowania przeznaczonej na rozmieszczenie towaru, biur oraz pomieszczeń socjalnych. To jak duża powinna być taka przestrzeń magazynowa, zależy od potrzeb Twojej firmy i tego, które z powyższych działań będziesz realizował. Zazwyczaj z osobnego budynku korzystają podmioty gospodarcze. Rozwiązanie takie zapewnia firma Carcon, która doświadczenie i zdobytą wiedzę przekuwa profesjonalne i kompleksowe rozwiązania. Hala magazynowa od firmy Carcon to przykład zabudowy stalowej z dwukondygnacyjnym biurowcem. Specjaliści Carcon udziela fachowego doradztwa w kwestii budowy działki pod inwestycję, uzyskują niezbędne warunki zabudowy, wykonują odwierty geologiczne.

Sektory w hali magazynowej – czy warto?

Hala magazynowa może być również podzielona na sektory w zależności od przechowywanego w nim produktu lub zgodnie z procedurą pracy. Pomieszczenia wyznaczone na każdą strefę powinny być odpowiednie pod względem wielkości gruntu lub budynku. Uwzględniać pojemność wykonywanych operacji, personel, przepływów materiałowych oraz możliwości przyszłego rozwoju.

Współczesne budownictwo przemysłowe warto rozwijać zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinach ochrony środowiska czy wykorzystania energii. Jest to nie tylko pożądane z punktu widzenia oszczędności, ponieważ często wiążą się z ograniczeniem surowców czy energii, ale i pozwala zbudować pozytywny wizerunek firmy.

Dostosowanie projektu do stref w obiekcie powinno wynikać z dokładnej analizy potrzeb firmy. Co powinna ona uwzględniać? Przede wszystkim doświadczenia dostawcy odnoszące się do wdrażania rozwiązań logistycznych i magazynowych.

Cały budynek musi być zgodny z zapotrzebowaniem danej działalności gospodarczej. Mowa tutaj głównie o kształcie samej hali, ale i również drogami dojazdowymi, które umożliwią przyjmowanie transportów w prosty sposób. Należy także uwzględnić możliwości rozwoju, zmieniający się rynek, jego dynamikę i zmianę potrzeb społecznych. Magazyn zbożowy od carcon.pl może okazać się doskonałym wyborem!