Na czym polega wynajęcie samochodu od drzwi do drzwi?

na-czym-polega-wynajecie-samochodu-od-drzwi-do-drzwi

Wynajem samochodów z wypożyczalni cieszy się obecnie dużą popularnością. Nic więc dziwnego, że działający w tej branży przedsiębiorcy oferują klientom coraz nowocześniejsze rozwiązania, wpływające pozytywnie na komfort obsługi. Jednym z nich jest usługa wynajmu od drzwi do drzwi (door to door). Na czym ona polega? Kto może z niej skorzystać? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.

Co oznacza termin „od drzwi do drzwi”?

Termin „od drzwi do drzwi” odnosi się do znanej od długiego czasu formy sprzedaży bezpośredniej. Polega ona na dostarczeniu wybranego produktu/usługi bezpośrednio do domu klienta lub wskazanego przez niego miejsca na danym obszarze. W zależności od branży termin ten przybiera nieco inne znaczenie. W transporcie usługa od drzwi do drzwi odnosi się do kompleksowej obsługi spedycyjnej. Kurier odbiera towar z domu nadawcy i dostarcza go pod drzwi odbiorcy. W międzyczasie firma kurierska zajmuje się wszystkimi niezbędnymi formalnościami związanymi z wysyłką. Klient nie musi więc martwić się poszczególnymi etapami podróży paczki.

Usługa od drzwi do drzwi a wynajem samochodów

Obecnie usługa od drzwi do drzwi (door to door) oferowana jest również przez właścicieli działających w Polsce wypożyczalni samochodów. Klient zainteresowany wynajmem konkretnego modelu auta nie musi już przyjeżdżać osobiście do siedziby firmy, aby odebrać zarezerwowany pojazd.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik firmy Abacus Car Rental, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów na terenie całej Polski: Wynajem pojazdów w formule door to door jest popularny wśród klientów polskich wypożyczalni. Wynika to z licznych zalet tego rozwiązania. Jest ono bardzo wygodne dla najemcy, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas potrzeby na wizytę w punkcie odbioru. Zamiast tego klient może spokojnie czekać na auto w swoim domu lub innym wybranym przez siebie miejscu.

Kto może skorzystać z usługi od drzwi do drzwi?

Krótko- i średnioterminowy wynajem samochodów w formule od drzwi do drzwi polecany jest zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Ta forma wynajmu znakomicie sprawdza się szczególnie w przypadku osób podróżujących do innego miasta środkami transportu publicznego. Po przylocie na lotnisko czy przyjeździe na dworzec kolejowy nie trzeba tracić czasu na dojazd do siedziby wypożyczalni. Podczas rezerwacji wystarczy jedynie podać dzień, godzinę oraz miejsce odbioru auta. Zamówienie usługi od drzwi do drzwi sprawia, że samochód będzie czekał we wskazanym przez najemcę punkcie.

W przypadku klientów biznesowych to doskonały sposób na uzupełnienie firmowej floty, bez konieczności wizyty w siedzibie wypożyczalni. W najlepszych firmach wynajmujących podstawienie pojazdu nie generuje dodatkowych kosztów po stronie najemcy (zazwyczaj jest to możliwe na terenie miasta, w którym firma ma swoją główną siedzibę). Wszystkie samochody przechodzą regularne badania techniczne, więc ich stan jest perfekcyjny. Auta są doskonale wyposażone, zatankowane do pełna i gotowe do jazdy od zaraz.