Najlepsza drukarka do etykiet, czyli jaka? Poznaj nasze typy

Najlepsza drukarka do etykiet, czyli jaka? Poznaj nasze typy

Rozwój nowych technologii pozwala na skuteczną automatyzację wielu procesów w przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości. Dotyczy to także etykietowania. To powszechnie stosowana praktyka, która ułatwia codzienną organizację pracy w niemal każdej branży. Okazuje się, że niezbędna jest do tego drukarka do etykiet. Jak wybrać najlepszą? Mamy dla Ciebie cenne wskazówki!

Dlaczego warto korzystać z drukarki etykiet?

Mogłoby się wydawać, że proces etykietowania w przedsiębiorstwie można przeprowadzić bez użycia dedykowanej do tego drukarki, wykorzystując zwykłą drukarkę biurową i komputer. Nie jest to jednak praktyczne rozwiązanie. Przede wszystkim etykiety, które wydrukujesz przy pomocy przeznaczonej do tego drukarki, nie będą wymagały wycinania z arkusza A4, co jest znaczną oszczędnością czasu. Co ważne, nie musisz też korzystać ze skomplikowanych programów komputerowych – drukarki do etykiet są prostymi i intuicyjnymi urządzeniami, z przyjaznym oprogramowaniem. Dzięki nim oszczędzasz czas i możesz przeznaczyć go na realizację innych zadań.

Na co zwrócić uwagę, wybierając drukarkę?

Decyzja o zakupie drukarki do etykiet powinna być dobrze przemyślana. Musisz wziąć pod uwagę kilka parametrów:

1. Warunki pracy – środowisko, w którym będziesz wykorzystywał drukarkę, ma duże znaczenie dla jej żywotności i wydajności. Wybierając drukarkę do zakładu produkcyjnego lub magazynu, warto postawić na model przemysłowy, który jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak kurz czy zabrudzenia.

2. Moce przerobowe – ważnym aspektem jest wydajność drukarki, czyli potencjalna ilość etykiet, jaką zamierzasz drukować. Jeśli sprzęt ma być wykorzystywany stosunkowo rzadko (np. w niewielkim biurze lub w domu), to sprawdzi się nawet mała drukarka do etykiet.

3. Metoda drukowania – rynek oferuje dwa podstawowe typy drukarek – termotransferowe i termiczne. Jeśli szukasz niezawodnego sprzętu, który wydrukuje etykiety o dużej odporności i trwałości, to zdecydowanie postaw na drukarki termotransferowe. Do szybkiego i ekonomicznego wydruku wystarczy drukarka termiczna.

4. Rozmiar etykiet i jakość wydruków – każde przedsiębiorstwo potrzebuje zupełnie innych oznaczeń. Zamierzasz drukować etykiety kurierskie, a może mniejsze metki? Na podstawie charakteru Twojej firmy dobierz parametry techniczne.

Najlepsza drukarka do etykiet – nasz faworyt

Jaka powinna być drukarka do etykiet? Przede wszystkim musi być niezawodna, a to gwarantuje marka Zebra, której urządzenia znajdziesz np. w e-sklepie Randi. W szerokim asortymencie producent oferuje zarówno drukarki przemysłowe, jak i biurowe. Sprzęt charakteryzuje się wysoką wydajnością i doskonałą jakością wydruków. Co więcej, obsługa drukarek Zebra jest bardzo prosta, mimo zaawansowanej technologii i dużych możliwości wykorzystania. Ta marka jest zdecydowanie godna polecenia, jeśli cenisz sobie moc funkcjonalności w atrakcyjnej cenie.