Nastrojowe oświetlenie przestrzeni wokół domu – lampy sufitowe na taras

taras_oswietlenie_wieczor

Każdy z nas marzy o swoim własnym miejscu na świeżym powietrzu, gdzie będzie mógł na spokojnie zrelaksować się i odpocząć po ciężkim dniu. Wygodną przestrzenią do spędzania wolnego czasu w otoczeniu zieleni może być taras lub balkon. Zaaranżowany w odpowiedni i przemyślany sposób, może zamienić się w przytulną, zaciszną oazę, w której chętnie poleniuchujemy lub spotkamy się z przyjaciółmi. Aby przydomowy taras gwarantował należyty komfort, a do tego miał niepowtarzalny klimat, nie wystarczą same meble. Istotnym komponentem aranżacji tej części domu z całą pewnością jest odpowiednio skomponowane oświetlenie. Za jego pomocą możliwe będzie stworzenie klimatu zachęcającego do przebywania na zewnątrz gdy tylko mamy na to ochotę.

Klimatyczne oświetlenie tarasu: przestrzeń malowana światłem

Oświetlenie na taras jest bardzo ważnym elementem wyglądu całego domu. Nie tylko pozwala wydłużyć czas wypoczynku na świeżym powietrzu, ale też sprawia, że przestrzeń staje się maksymalnie użyteczna. Odpowiednio rozmieszczone punkty oświetleniowe uwydatniają piękno całej konstrukcji, tworząc klimatyczną i relaksującą atmosferę również po zmroku. Dzięki takim dodatkom jak lampa na taras sufitowa czy plafon na taras stworzysz niezwykle spójną aranżację, która po dołożeniu odpowiednich mebli będzie znakomicie wyglądać zarówno wieczorem, jak i za dnia. Jeśli zależy ci na stworzeniu przytulnego, rustykalnego klimatu, to nie stawiaj wyłącznie na jedno źródło światła. Niezwykle interesującym pomysłem może być na przykład umieszczenie jednej głównej lampy na suficie i kilku dodatkowych o mniejszym natężeniu światła. Ta pierwsza równomiernie rozświetli zewnętrzną przestrzeń i zapewni komfort podczas poruszania się wieczorem, reszta zaś pięknie podkreśl detale, stwarzając atmosferę niemal magiczną.

Jakie lampy na taras będą najlepsze?

Trzeba pamiętać, że oświetlenie tarasu musi być przystosowane do pracy w zmiennych warunkach pogodowych. Tutaj potrzebne są specjalne urządzenia odporne na wilgoć, opady deszczu oraz kurz. Masywne lampy wiszące mogą stanowić zagrożenie i bujać się na wietrze. Dlatego ważne jest odpowiednie umiejscowienie oprawy oraz jej prawidłowe zamontowanie. W nowoczesnych aranżacjach raczej rzadko mocuje się klasyczne lampy na łańcuchu. Większość osób wybiera oświetlenie montowane bezpośrednio na suficie. Lampy zewnętrzne sufitowe na taras od najlepszych producentów bez trudu znajdziemy w asortymencie sklepów internetowych i stacjonarnych. Szeroki wybór produktów oświetleniowych – od nowoczesnego, po klasyczne – dostępny jest na przykład w kolekcji zaprezentowanej na stronie https://www.lampy-ogrodowe.pl/produkty/kategorie/lampy-sufitowe.

Lampy na taras sufitowe – praktyczne rozwiązanie, które stworzy wyjątkowy efekt

Zamierzasz urządzić taras w taki sposób, aby stał się funkcjonalną przestrzenią zaaranżowaną estetycznie i praktycznie zarazem? W takiej sytuacji znakomicie sprawdzą się lampy zewnętrzne sufitowe. Na taras, balkon, zadaszoną altanę lub przy drzwiach wejściowych pasują one idealnie. Lampa na taras sufitowa, jak wskazuje sama nazwa, montowana jest bezpośrednio do sufitu. Fakt, że oprawa jest przymocowana na sztywno, sprawia, że możemy zastosować ją w miejscach narażonych na silne podmuchy wiatru. Lampy na taras sufitowe, ze względu na kompaktowe rozmiary, są dobrą opcją zamiast oświetlenia wiszącego. Dzięki temu, że oprawa przylega do powierzchni, może być zastosowana w miejscach z niższym sufitem. Lampy sufitowe mogą być zamontowane również w innych częściach domu, np. przed wejściem do budynku czy w przedsionku.

Oświetlenie w stylu nowoczesnym – plafony zewnętrzne na taras

Lampy na taras sufitowe występują w wielu ciekawych kształtach oraz wzorach. Do wyboru są zarówno lampy punktowe w formie tuby lub prostokąta, jak i plafony zewnętrzne na taras. Takie elementy oświetleniowe można montować na suficie albo na ścianach budynków. Plafon zewnętrzny na taras to stylowe, nowoczesne oświetlenie, które nie zajmuje miejsca i idealnie pasuje do relaksującej atmosfery przestrzeni służącej do wypoczynku na świeżym powietrzu. Tego typu lampy często charakteryzuje wąska obudowa, która jest bardzo odporna i wytrzymała na ewentualne zniszczenia. Wśród produktów dostępnych na rynku znajdziemy dobre jakościowo modele o ponadprzeciętnej trwałości, które posłużą nam przez wiele lat. Plafon na taras świetnie pasje do oświetlenia niskich tarasów, balkonów lub altan. Warto zastanowić się nad zastosowaniem ich zwłaszcza wtedy, gdy posiadamy taras o niewielkiej powierzchni. Plafon na pewno jest bardziej stabilny niż światło zawieszone na długim łańcuchu. To atrakcyjna alternatywa dla oświetlenia wiszącego oraz klasycznych opraw oświetleniowych, która spełni wszystkie twoje oczekiwania.