Naturalne metody walki z bólem głowy

Bóle głowy są bardzo powszechną formą bólu i mogą być uciążliwe. Zamiast sięgać po leki przeciwbólowe warto wiedzieć, że istnieje wiele naturalnych metod, których można wypróbować, aby pozbyć się bólu głowy. Możesz już teraz wpisać w Google „melisa herbata” i odkryć jej właściwości, ale możesz przeczytać artykuł do końca i odkryć jeszcze więcej możliwości walki z bólem głowy w naturalny sposób!

W tym artykule przyjrzymy się szeregowi domowych i naturalnych środków na bóle głowy. Wiele z tych środków można wypróbować od razu, a niektóre z nich mogą pomóc w zapobieganiu bólom głowy w przyszłości.

Sposób #1 Woda

Picie wystarczającej ilości wody może:

  • zapobiec bólom głowy,
  • zmniejszyć ich nasilenie.

Odwodnienie może być przyczyną wielu prostych bólów głowy. Może również zmienić to, jak dana osoba się czuje, działa lub myśli. Nawet niewielkie odwodnienie może zmienić sposób myślenia i funkcjonowania ludzi, sprawiając, że czują się gorzej, walcząc z bólem głowy. Woda może poprawić samopoczucie osoby w takiej sytuacji. Jeśli chcesz być właściwie nawodnionym zalecamy noszenie butelki z wodą i popijanie jej przez cały dzień. Spożywanie pokarmów bogatych w płyny, takich jak owoce, koktajle lub zupy, może również poprawić nawodnienie.

Sposób #2 Kofeina

Picie napoju z kofeiną, takiego jak kawa, herbata lub napoje gazowane, może czasami złagodzić ból głowy. Niektóre leki przeciwbólowe przeznaczone na bóle głowy zawierają kofeinę, ponieważ związek ten może poprawić ich skuteczność. Kofeina sama w sobie może pomóc zmniejszyć objawy napięciowego bólu głowy lub migreny. Kofeina ma tendencję do rozluźniania naczyń krwionośnych, co może wspierać krążenie i łagodzić napięcie.

Sposób #3 Aromaterapia

Aromaterapia wykorzystująca niektóre olejki eteryczne może również złagodzić objawy bólu głowy. Dla przykładu – wdychanie olejku lawendowego przez 15 minut potrafi zmniejszyć nasilenie bólów głowy. Również olejek miętowy jest skuteczniejszy w zmniejszaniu napięciowych bólów głowy. Eksperymentowanie z różnymi olejkami, które ludzie uważają za relaksujące, może być sposobem na złagodzenie objawów bólu głowy. Każdy z nas może znaleźć swój zapach w tym celu.

Sposób #4 Imbir

Imbir jest domowym lekarstwem na natychmiastową ulgę. Pomaga zmniejszyć stan zapalny naczyń krwionośnych w głowie, a tym samym łagodzi ból, a ponieważ pobudza trawienie, pomaga również złagodzić nudności, które pojawiają się podczas migreny.

Zastanawiasz się, jak wykorzystać ten cudowny składnik jako domowy środek na ból głowy? Ugotuj korzeń imbiru na herbatę lub wymieszaj równe części soku z imbiru i soku z cytryny i wypij. Możesz spożywać to raz lub dwa razy dziennie. Możesz również nałożyć pastę z proszku imbiru i 2 łyżki wody na czoło na kilka minut, aby zapewnić sobie szybszą ulgę.

Sposób #5 Melisa

Herbatka z melisy jest jednym z sprawdzonych sposobów na ból głowy, który już dobrze znany był naszym prababkom. Warto więc skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia, gdy znów się pojawi ta dolegliwość, aby poradzić sobie z nią nie tylko w naturalny, ale i smaczny sposób.