Niech zapanuje porządek, czyli jak zorganizować się w garażu?

Garaż to bardzo przydatne pomieszczenie w Twoim domu – możesz tam przechowywać narzędzia niezbędne do prac majsterkowicza, naprawiania usterek oraz pielęgnacji ogrodu. Doskonale nadaje się także do przechowania rowerów czy gromadzenia śmieci przeznaczonych do recyklingu. Ogromna ilość rzeczy sprawia, że może zapanować tam nieporządek. Jak sobie z tym poradzić?

W jaki sposób zorganizować garaż?

Garaż ma jedno podstawowe zadanie – umożliwić postój Twojego samochodu, a jeśli znajdziesz dodatkową przestrzeń, posłuży także do przechowywania potrzebnych narzędzi oraz sprzętu. W tym celu warto wykorzystać regał z pojemnikami. Na szczególną uwagę zasługuje sprytny model, który ma plastikowe pojemniki dostępne w różnych rozmiarach. Każdą z nich przeznaczysz na inne przedmioty – jedne sprawdzą się na drobne śrubki, nakrętki, młotki czy śrubokręty. Inne z kolei na farby, a kolejne na piłki i zabawki wykorzystywane na podwórku przez najmłodszych domowników. Poszczególne pudełka możesz opisać, czyli skrócisz czas poszukiwania potrzebnych rzeczy.

Jeśli zależy Ci na mobilności regału, wybierz ten z kółkami. Możesz wyciągać go z garażu, przesuwać w dowolne miejsce, nawet jeśli znajdują się w nim narzędzia i sprzęt wykorzystywany w domu czy ogrodzie. Czy można chcieć czegoś więcej? Doskonale zorganizujesz ważne pomieszczenie w domu, nie zgubisz potrzebnych elementów czy detali, które przydają się w trakcie wymiany koła czy innych prac. Dobrze zorganizowana przestrzeń wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie i skróci poszukiwania potrzebnych przedmiotów.

Pamiętaj jednak, żeby wybierać model certyfikowany, który dla Ciebie oznacza bezpieczeństwo i komfort w trakcie użytkowania. Wytrzymałość to kolejna ważna cecha – sprawdź, czy wybierany regał z pojemnikami jest odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz chemikaliów. Jeśli zdecydujesz się na jeden z dostępnych modeli (link), będziesz mógł dowolnie konfigurować regał i dopasować go do własnych potrzeb i wyglądu garażu.

Dlaczego uporządkowanie garażu jest tak ważne?

Garaż to miejsce, w którym znajduje się wiele przydatnych sprzętów i narzędzi wykorzystywanych w trakcie remontu, pielęgnacji ogrodu czy naprawy awarii. Jeśli będziesz mieć wszystko właściwie uporządkowane, bez trudu odnajdziesz potrzebny kabel czy śrubkę, bez której sprzęt RTV nie zacznie działać.

Dobrze zorganizowana przestrzeń w garażu pozwala również na segregację śmieci.

Wiele rzeczy znajdujących się w garażu przydaje się, ale nie gromadź wszystkiego. Wyrzucaj zniszczone sprzęty czy zabawki dziecięce – niepotrzebne przedmioty tylko zagracają ograniczoną przestrzeń. Pamiętaj, że garaż również wymaga regularnego sprzątania – zamieć i umyj podłogę – dopiero wtedy zajmij się organizacją.

Zorganizowany garaż ułatwia życie, nie budzi frustracji i jest w stanie zapobiegać wypadkom, gdyż potknięcie się na leżącym śrubokręcie może skończyć się bardzo niefortunnie.