Niestrawność: naturalne środki zaradcze – odkryj najlepsze rozwiązania!

Niestrawność to uczucie zgagi, ciężkości i mdłości, które mogą wystąpić w dowolnym momencie. Rzeczywiście nie dzieje się tak tylko wtedy, gdy zjadłeś za dużo. Ale przyczyną może być codzienna dieta.

Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że gorączkowe tempo codziennego życia nie zawsze daje nam wybór, aby zadbać o siebie, a zwłaszcza dobrze wybrać to, co zjemy.

Dlatego przedstawiamy wam naturalne środki zaradcze i dostępne dla wszystkich przeciwko niestrawności .

Skąd wiesz, że masz niestrawność?

W przeciwieństwie do zatrucia pokarmowego lub reakcji alergicznej rozpoznajesz niestrawność z powodu objawów takich jak: uczucie dyskomfortu zaakcentowane przez zimne poty .

Osoby niestrawne zwykle czują się zmęczone zaburzeniami spowodowanymi nieprawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego. Oprócz tych objawów, ta ciężkość występuje również przez wzdęcia, które mogą jednocześnie powodować biegunkę.

Obecność nudności i wymiotów jest również częścią manifestacji niestrawności . Dyskomfort brzucha , utrata apetytu, lub uczucie ciężaru w żołądku są inne objawy.

Należy jednak uważać, aby nie pomylić reakcji alergicznych, takich jak biegunka, na przykład po przyjęciu produktu mlecznego. W tej sytuacji jest to zupełnie inna sprawa, na którą należy zwrócić szczególną uwagę i bez wątpienia szybko skonsultować się ze specjalistą, takim jak na przykład alergolog.

Jakie naturalne środki możemy zastosować, aby złagodzić niestrawność?

Niestrawność niekoniecznie wymaga szczególnych zabiegów, z wyjątkiem rzadkich przypadków. Nie musisz też brać leków za każdym razem , gdy czujesz się źle. Może to spowodować jeszcze większy ból żołądka, chociaż konsekwencje nie są natychmiastowe.

Dlatego w celu zachowania żołądka przygotowaliśmy dla Ciebie naturalne środki, które możesz zastosować bardzo dobrze w przypadku niestrawności.

Jeden z najskuteczniejszych naturalnych środków na niestrawność

Masz dwie możliwości. Albo pijesz gorącą wodę z cytryny (cytryna pomaga trawić tłuszcz i daje dobrą dawkę witaminy C). Albo dodasz łyżeczkę octu jabłkowego lub wina do pół szklanki wody, którą następnie połkniesz.

Pomaga to strawić mniej lub bardziej ciężki posiłek, na przykład po przyjęciu na przyjęcie lub innych podobnych wydarzeniach.

Mamy tendencję wierzyć, że kwaśne produkty tylko zaakcentują szkodę. A jednak jest wręcz przeciwnie . Pijąc sok z cytryny lub łyżkę octu, naprawdę pomożesz swojemu ciału lepiej trawić. Tak, to niesamowite, ale to udowodniony fakt!

A jeśli naprawdę chcesz postawić szanse po swojej stronie,

oto przepis na napój przeciw niestrawności, który jest naprawdę świetnym lekarstwem.

Wymieszaj razem w butelce 1,5 l:

  • 1 poziom łyżeczki sproszkowanego imbiru
  • 1 poziom łyżeczki mielonego cynamonu
  • 1 poziom łyżeczki kminku w proszku (jeśli nie podoba ci się smak, dodaj trochę mniej, ale i tak musisz go podać, ponieważ jest to super sojusznik przeciw spożyciu)
  • 2 wyciśnięte cytryny

Ten napój o nieapetycznym kolorze i niekoniecznie przyjemnym smaku, stanowi prawdziwy zastrzyk dla żołądka i pomaga w walce z niestrawnością.
A ponadto jest to doskonałe dla twojego zdrowia, ponieważ produkty te przyniosą Ci wiele korzyści! Jest to „ super napój ”, który każdy powinien pić regularnie, aby uniknąć drobnych problemów zdrowotnych. I to w 100% naturalne!

Jedz światło

Podczas niestrawności należy unikać tłuszczu. To tylko zwiększy twój dyskomfort . Ale nie możesz też przestać jeść. Potrzebujesz wystarczającej ilości energii, aby nadrobić to, co twoje ciało przeznacza na podtrzymywanie objawów.

Dlatego zaleca się wybór lekkich potraw, takich jak prosta zupa, zupa, warzywa na parze, owoce (preferowane są jabłko i pomarańcza). I nie zapomnij o odpowiednim nawodnieniu, szczególnie jeśli wymiotujesz.

Jeśli naprawdę nie możesz zjeść czegoś o stałej konsystencji. Spróbuj pić bulion . To zapewni ci składniki odżywcze, jednocześnie dobrze nawadniając.

Jakie naturalne rozwiązanie zapobiegające niestrawności?

Niestrawność, choć może wydawać się łatwa do opanowania, może stać się poważna. Aby zapobiec zbyt częstemu powracaniu niestrawności, oto kilka prostych stylów życia, które możesz zastosować.

Ćwiczenia fizyczne

Nie musisz czekać, aby przedstawić wszystkie przejawy niestrawności, zanim zdecydujesz się zacząć. Możesz na przykład odbyć krótki spacer piętnaście minut po jedzeniu. Pomoże to twojemu ciału dobrze przyswajać i dobrze trawić. Jeśli nie lubisz chodzić po posiłku, wystarczy kilka ćwiczeń lub ruchów jog .

Jedz spokojnie

Jeśli jesz w pośpiechu, dostajesz dużo powietrza do żołądka. Podobnie, jeśli nie poświęcisz czasu, aby dobrze żuć. W tym przypadku, oprócz posiadania powietrza w żołądku, ten drugi działa więcej . Niestrawność następuje automatycznie, ponieważ nie zawsze dotrzymuje kroku.
Mówiąc najprościej, jedz spokojnie, nie spiesz się i dobrze żuj swoje jedzenie, zwłaszcza na przykład mięso, które jest trudniejsze do strawienia przez żołądek.

Jedz zbilansowaną dietę

To prawda, że ​​nie zawsze możemy mieć czas na przygotowywanie pięknych posiłków każdego dnia, ale nadal ważna jest zrównoważona dieta. We wszystkich przypadkach zaleca się jeść sprzyjające dobrym tłuszczom (oliwa z oliwek jest doskonała), jeść maksymalnie sezonowe owoce i warzywa, ryby i proste strawne białka, takie jak kurczak, jajka itp. Czerwone mięso jest dobre dla zdrowia, ale nie we wszystkich posiłkach! Staraj się jak najbardziej różnicować białko zwierzęce, jedząc białe, czerwone mięso, jajka i ryby.

W każdym razie tajemnicą dobrego zdrowia jest unikanie nadmiaru i jedzenie wszystkiego ! A ponadto może pomóc Ci udoskonalić, a nawet naturalnie schudnąć .

Jeść wcześnie

Czekanie, aż będziesz zbyt głodny przed jedzeniem, nie jest dobre dla twojego żołądka, ale przekąski przez całą dobę też nie są dobre. Innymi słowy, nie należy pozostawiać zbyt pustego, dając jednocześnie czas na dokładne strawienie wszystkiego. Wieczorem zdecydowanie zaleca się spożyć ostatni ciężki posiłek na trzy godziny przed snem. Wbrew pozorom ciało podczas snu pracuje mniej w spoczynku.