Nowoczesna łazienka w starym bloku – czy to możliwe?

uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych

Budownictwo z czasów PRL pozostawiło po sobie ogromny ślad w postaci minimalistycznych łazienek o dziwacznych planach. Niejednokrotnie podczas remontu takiego pomieszczenia pojawiają się przeciwności, które wydają się nie do ominięcia. Na szczęście jest kilka trików, które pozwalają urządzić nowoczesną łazienkę w starym bloku. Jednym z nich są uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych. Jak jeszcze można tego dokonać?

Mała powierzchnia to nie problem – płytki optycznie powiększające łazienkę

O charakterze i stylu nowoczesnej małej łazienki w bloku niejednokrotnie przesądza wybór glazury. Przy nieznacznym metrażu lepiej jest unikać bardzo wyrazistych czy dużych wzorów graficznych oraz mocnych deseni, kontrastowych fug, grubych faktur, a także bardzo ciemnych barw, które pokrywałyby wszystkie ściany. O wiele lepiej sprawdzą się stonowane i jasne odcienie ściennych płytek czy gładkie i cienkie powłoki polimerowo-cementowe, które imitują beton.

Chcąc uniknąć podczas aranżacji nowoczesnej małej łazienki w bloku przygnębiającego „efektu akwarium”, zaleca się położyć kafle na ścianach jedynie do pewnej wysokości. Mądrym postępowaniem jest również rozważenie pokrycia jednej lub z dwóch ze ścian wodoodporną tapetą, lub kolorową farbą.

Mała łazienka w bloku z wanną – czy jest to możliwe?

Podczas doboru sanitariatów do nowoczesnej małej łazienki w bloku najważniejsze jest rozważne planowanie. Nawet w przypadku, gdy pomieszczenie jest niewielkich rozmiarów, nie ogranicza nas to do wyboru jedynie najmniejszych dostępnych sanitariatów. Lepiej wszystko dokładnie pomierzyć i dobrać pasujące sprzęty standardowych gabarytów – przecież będziemy je stosować każdego dnia. Mała łazienka nie oznacza przecież rezygnacji z wanny na rzecz kabiny prysznicowej. Producenci w swojej ofercie proponują krótkie, ale za to dość głębokie wanny, do których można zamontować szczelny parawan, który jednocześnie sprawi, że wanna będzie pełniła funkcję prysznica.

Uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych – nowoczesna łazienka uwzględnia potrzeby każdego użytkownika

Uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych to element, który coraz częściej spotyka się w domowym pomieszczeniu kąpielowym. Pozwalają one utrzymać równowagę, a także poczuć się stabilnie i bezpiecznie. Takie uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych są nieocenioną pomocą podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych. Biorąc pod uwagę, iż nie wiadomo kiedy przytrafi się jakaś kontuzja, która by utrudniła codzienne funkcjonowanie, lepiej zawczasu wyposażyć łazienkę w ten drobny, a jakże ważny element.