Od czego zależą ceny usług firm sprzątających?

od-czego-zaleza-ceny-uslug-firm-sprzatajacych

Korzystanie z usług agencji sprzątających jest dość popularne. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy chętnie decydują się na powierzenie sprzątania profesjonalistom. W ten sposób zaoszczędzają dużo czasu, a niekiedy nawet pieniędzy, ponieważ systematyczne i dokładne usuwanie zanieczyszczeń wiążę się z koniecznością zakupu wysokiej jakości sprzętu oraz profesjonalnych środków czyszczących. Czy wiesz, od czego zależą ceny usług firm sprzątających?

Każda agencja oferująca usługę sprzątania ma swój własny cennik. Ceny oferowane przez poszczególne firmy mogą się znacznie różnić. Te różnice wynikają przede wszystkim z zakresu proponowanych usług. Wszystkie ekipy mają własną ofertę, którą często może dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Doradca klienta pracujący w firmie sprzątającej PerfectAnn mówi: Najczęściej taka oferta składa się z podstawowych usług sprzątania domów i mieszkań, firm, obiektów przemysłowych i lokali usługowych, a także sprzątania ogródków czy usuwania zabrudzeń po remontach. Każdy klient może zapoznać się z cennikiem, a jeśli zależy mu na dodatkowych usługach, wystarczy skontaktować się z daną firmą w celu zapytania, czy możliwe jest ich wykonanie.

Co jeszcze ma wpływ na ceny usług agencji sprzątających?

Nie bez znaczenia jest oczywiście metraż sprzątanego obiektu czy terenu. Zanim firma sprzątająca podejmie się realizacji usługi, musi zapoznać się z powierzchnią, wymagającą czyszczenia. Zazwyczaj koszt usługi jest liczony za metr kwadratowy powierzchni, w związku z czym z łatwością można obliczyć ostateczną cenę. Czasem agencje sprzątające podają cenę swoich usług za czas poświęcony na wykonanie wszystkich prac. W takiej sytuacji najlepiej umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy i zapoznać go ze swoimi oczekiwaniami, po czym zapytać, na jaką kwotę wycenia daną usługę. Profesjonalista powinien wiedzieć, ile czasu musi poświęcić na dany lokal czy teren.

Na koszt usług sprzątania ma wpływ również częstotliwość ich wykonywania. Większość firm oferuje usługi regularne oraz jednorazowe. Na pierwsze z nich najczęściej decydują się przedsiębiorcy, którzy nie mają czasu na sprzątanie swoich firm, biur, gabinetów czy lokali przemysłowych lub usługowych. Czasem z takiej opcji korzystają również osoby prywatne, zlecając firmie regularne sprzątanie domu lub mieszkania. Niektórzy jednak wolą korzystać z usługi jednorazowo, gdy zachodzi taka potrzeba, np. po remoncie, przeprowadzce czy organizacji dużej imprezy. Na ostateczną cenę usług może mieć wpływ również lokalizacja. Najczęściej firmy sprzątające wykonują swoje prace w najbliższej okolicy. Jeśli muszą dojechać dalej, żądają dodatkowej opłaty, pokrywającej koszty dojazdu oraz czas poświęcony na przejechanie dłuższego odcinka.