Odkurzacze piorące – jakie są ich wady i zalety?

Odkurzacze piorące - jakie są ich wady i zalety?

Odkurzacze piorące mogą mieć naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. Nadają się wbrew pozorom nie tylko do prania dywanów. Wiele z nich nadaje się też do czyszczenia podłóg i tapicerki. Dzięki tego typu urządzeniom można sporo zaoszczędzić na profesjonalnych usługach piorących oferowanych przez specjalistyczne firmy. Jakie wady i zalety mają odkurzacze piorące?

Odkurzacze piorące – zalety i wady

Jak każdy sprzęt elektroniczny, także i odkurzacze piorące mają swoje zalety i wady. Przede wszystkim ich atutem jest to, że są to urządzenia wielozadaniowe. Są w stanie zastąpić sprzęt do czyszczenia na sucho i mokro. Wystarczy zmienić końcówkę i ustawienia, aby podłogę nie tylko odkurzyć, ale i umyć. Nowoczesne odkurzacze piorące bez problemu radzą sobie z wieloma rodzajami zabrudzeń. Są w stanie skutecznie usunąć zaschnięte plamy. Są idealnym wyborem dla alergików.

Jakie są wady tego typu urządzeń? Na pewno odkurzacze piorące są dość duże i ciężkie. Trzeba też przeznaczyć sporo miejsca na ich przechowywanie. Minusem może być również ich stosunkowo wysoka cena. Ponadto do sprzątania na mokro potrzebny jest specjalny płyn.

Jaki odkurzacz piorący warto kupić?

Na rynku wybór odkurzaczy piorących jest całkiem spory. Do wyboru są modele przemysłowe i stworzone z myślą o odbiorcach indywidualnych. Różnią się one m.in. wydajnością i pojemnością. Jak wybrać sprzęt odpowiedni dla siebie?

Dla wielu osób bardzo istotna jest oczywiście cena. Jednak najpierw należy zwrócić uwagę na parametry urządzenia. Spore znaczenie ma jego moc i siła ssąca. Siła ssania powinna być regulowana. Pozwala to na jej dostosowanie do rodzaju czyszczonej powierzchni i intensywności zabrudzenia. Dobrze jest też sprawdzić poziom generowanego przez odkurzacz piorący hałasu. Dotyczy to przede wszystkim sprzętów domowych. Nowoczesne modele są na ogół dość ciche. Sprawdzają się nawet w gospodarstwach domowych zamieszkiwanych przez małe dzieci. Ostatnią istotną kwestią jest pojemność pojemnika piorącego.