Oprawy wpuszczane – zalety i zastosowanie

Oprawy wpuszczane – zalety i zastosowanie

Wkrótce czeka Cię remont mieszkania? Planując aranżację wnętrz, nie możesz pominąć oświetlenia, które ma nie tylko aspekt praktyczny, ale i estetyczny. Zastanawiasz się, jakie lampy będą dla Ciebie najlepsze? Rozważ zakup opraw wpuszczanych w sufit, ścianę albo podłogę. Dlaczego warto się na nie zdecydować i jak włączyć je do aranżacji? Podpowiadamy!

Co wyróżnia oprawy wpuszczane?

Nie wiesz, czym charakteryzują się oprawy wpuszczane? Otóż warto wiedzieć, że można zamontować je zarówno w suficie, jak i ścianie czy podłodze. Są one świetną alternatywą dla innych źródeł światła, a dodatkowo pełnią funkcję dekoracyjną. Ich ogromną zaletą jest minimalizm. Oprawy wpuszczane mają postać oczek, przez co po zamontowaniu bardzo często widoczny jest jedynie jasny punkt. Poza tym są one zazwyczaj płaskie i doskonale zlewają się z płaszczyzną, w której zostały umieszczone. W związku z tym nie odciągają one uwagi od pozostałych elementów wystroju. Istotne jest również to, iż okablowanie jest ukryte, np. w ścianie lub podłodze. Wpuszczane oprawy mogą także służyć do tworzenia pięknych świetlnych dekoracji.

Kiedy warto zastosować oprawy wpuszczane?

Tak naprawdę oprawy wpuszczane można zastosować w każdym pomieszczeniu. Sprawdzają się one szczególnie wtedy, gdy planujesz mieć podwieszany sufit wykonany z gipsowo-kartonowych płyt. Możesz rozmieścić je zarówno symetrycznie, jak i przypadkowo, aby stworzyć imitację pełnego gwiazd nieba. Minimalistyczne wpuszczane oczka mają także zastosowanie do półek sufitowych albo gzymsów z płyt gipsowo-kartonowych. Oprawy wpuszczane doskonale oświetlają hol i korytarz, zwłaszcza kiedy są zamontowane na całej długości ciągu komunikacyjnego. Dobrze prezentują się one także w połączeniu z taśmami LED, jak i dużymi lustrami, które odbijają świetliste punkty.

Jak widać, oprawy wpuszczane doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Mają one wiele zalet i świetnie się prezentują, więc na pewno nie pożałujesz swojego wyboru.